środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

WSTRZĄS W REGIONIE:

Hanna Banaszak w Wodzisławskim Centrum Kultury

Start 02.03.2018 o godz. 20:00 cena biletu: 75 zł

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wodzisławskiego środowiska jazzowego, już w piątek, 2 marca odbędzie się koncert ikony polskiej muzyki jazzowej, Hanny Banaszak. Wokalistka wraz z zespołem pojawi się na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury i zaprezentuje autorski program z najpopularniejszymi jej utworami, jak „Pogoda ducha” czy „Samba przed rozstaniem”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Hanna Banaszak na początku lat 70. śpiewała w lokalnym amatorskim zespole, a także w duecie z gitarzystą i wokalistą Piotrem Żurowskim (Hanna i Piotr). Na scenie ogólnopolskiej zadebiutowała w 1976 na XIV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie „Młode Talenty”. W latach 1977-1979 współpracowała z zespołem Sami Swoi, z którym koncertowała w Polsce i Europie. Karierę solową wokalistka rozpoczęła w 1980 roku. Współpracowała m.in. z Jeremim Przyborą, Jerzym Wasowskim, Zbigniewem Górnym, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim.

Oprócz tego Banaszak użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie Miłość ci wszystko wybaczy (1981) i zaśpiewała arię ze Stabat Mater Vivaldiego w filmie Siekierezada (1985). Wokalistka ma na koncie również kilka recitali telewizyjnych, a poza muzyką zajmuje się pisaniem poezji. Najbardziej popularne utwory w wykonaniu Hanny Banaszak to "Pogoda ducha", "Samba przed rozstaniem" czy "W moim magicznym domu”. Jej repertuar to standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30. oraz nowe piosenki, nierzadko pisane specjalnie dla niej.

- Organizowany przez WCK koncert jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, pasjonatów jazzu i miłośników dobrej muzyki. Będzie to solidna porcja dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu – zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Koncert Hanny Banaszak – 2 marca (piątek) – godzina 20:00 – Wodzisławskie Centrum Kultury

Bilety w cenie 75 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach 12:00-17:00. W środę kasa nieczynna. W czwartek: 8:00-13:00. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów również na: http://biletomaniawck.pl/