Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Halo! Rybnik: Śląskie schroniska w Alpach

Start 31.05.2019 o godz. 17:00 wstęp wolny

Punkt Informacji Miejskiej halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) zaprasza 31 maja (piątek) o godz. 17.00 na spotkanie z przedstawicielami Sekcji Katowickiej Deutscher Alpenverein - DAV Kattowitz

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

Ślązacy od pokoleń kochają jeździć w góry, także te wysokie. Chcielibyśmy przybliżyć rybniczanom tematykę śląskiej działalności w Alpach. To zapominania część historii i tożsamości Górnego Śląska.

Śląskie schroniska do dziś opierają się o alpejskie stoki, a Sekcja Katowicka Deutscher Alpenverein po ponad pięćdziesięciu latach nieobecności na powrót działa w naszym regionie i skupia także wielu rybniczan.

Sekcja Katowicka Deutscher Alpenverein (DAV Kattowitz) została założona w 1910 roku w Katowicach jako część Deutscher und Österreichischer Alpenverein (DuÖAV). Już w 1913 roku nabyto działkę w wysokich Taurach na zboczu Großer Hafnera w celu budowy schroniska. Niestety Wielka Wojna opóźniła te plany i dopiero w 1930 roku powstaje schronisko Katowickie (Kattowitzer Hütte ). Po 1945 roku sekcja przenosi się do Monachium a w 1986 roku do Salzgitter.

/Materiały prasowe/