Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Goblikon 2017

Start o godz. 12:00, trwa od 11 do 13 sierpnia cena biletu: 0/10 zł/15zł/25 zł

It’s alive! Po roku przerwy powraca Raciborski Konwent Miłośników Fantastyki i RPG „Goblikon”, który organizuje MiPBP w Raciborzu oraz działający przy niej Klub Bastion.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Goblikon 2017 odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia w murach raciborskiego Gimnazjum nr 1. Będzie to okazja dla miłośników gier i fantastyki, by spędzić czas wśród dzielących ich pasje osób.

W programie Goblikonu znaleźć można będzie: prelekcje na tematy związane z kulturą, historią i fantastyką; panele dyskusyjne; konkursy oraz turnieje gier z nagrodami; wypożyczalnię gier planszowych i miejsce do grania; sesje gier fabularnych oraz larpy; stoiska wystawców z grami i gadżetami oraz wiele innych atrakcji, a wśród nich także… wycieczkę do raciborskiego Browaru dla pełnoletnich uczestników.

Cena wstępu na cały weekend to 25 zł; piątek i sobota to odpowiednio koszt 10 i 15 złotych, natomiast w niedzielę w atrakcjach wziąć będzie można udział za darmo. Niepełnoletni uczestnicy muszą okazać zgodę rodzica lub opiekuna na udział w imprezie.

Goblikon od 2004 roku jest najważniejszym raciborskim „świętem” fantastyki. Co roku bawi się na nim ok. 200 osób, w tym przyjezdni z wielu miast Polski (organizatorzy zapewniają darmowy nocleg we wspólnych salach). Na konwencie pojawiają się także pisarze fantasy (w poprzednich latach byli to m.in. Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Marcin Przybyłek, Jacek Komuda, Witold Jabłoński czy Konrad Lewandowski).

Szczegółowy program konwentu:

Pobierz Goblikon2017_Program.pdf (format pdf, rozmiar ~137.33 k)