Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Dni Rydułtów na sportowo

Start o godz. 08:00, trwa od 26 sierpnia do 23 września wstęp wolny

Rydułtowskie święto miasta odbędzie się końcem wakacji – 26 i 27 sierpnia. A impreza poza wydarzeniami muzycznymi obfituje w wiele imprez sportowych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszy dzień świętowania o godz. 8.00 rozpoczną się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 16. Rozgrywki odbędą się na terenie "Machnikowca". O tej samej godzinie na kortach tenisowych przy KS Naprzód rozegra się Turniej Tenisa Ziemnego. O godz. 9.00 w Piwiarni Warka rozpocznie się Turniej skata sportowego. Z kolei o godz. 11.00 czeka nie lada gratka dla amatorów kolarstwo. Przy bramie głównej KWK "Rydułtowy" odbędzie się rajd rowerowy po okolicach miasta. Sobotnie świętowanie zakończy mecz piłki nożnej na stadionie KS Naprzód. Naprzeciw siebie stanął dwie drużyny: Polska i Czechy.

27 sierpnia o godz. 7.00 przy akwenie wodnym "Nieboczowy" rozpoczną się zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta. Z kolei o godz. 17.00 po raz dwudziesty piąty odbędzie się Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta. Miejsce zawodów to stadion KS Naprzód. Wcześniej, bo o 15.30 w tym samym miejscu rozpocznie się dziecięcy bieg. Do wzięcia udziału w zawodach zaproszone są przedszkolaki, dzieci oraz młodzież.

Dwa dni sportowych emocji to nie koniec, jakie miasto przygotowało z okazji urodzin Rydułtów. 9 września o godz. 10.00 odbędą się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Rydułtów z okazji 25 rocznicy odzyskania samorządności miasta. Zawody zostaną rozegrany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Z koli 15 września przy boisku Orlik OPP odbędą się Piłkarskie Mistrzostwa skierowane do szkół podstawowych i gimnazjalnych. 16 września rozegrają się dwie imprezy sportowe. Otwarty Turniej Siatkówki rozpocznie się o godz. 9.00 w sali gimnastycznej SP1 i SP2. Zaś godzinę później odbędą się Piłkarskie Mistrzostwa w kategorii Open. Miejsce zawodów to boisko OPP. Zwieńczeniem imprez sportowych z okazji Dni Rydułtów będzie Turniej w brydża w rydułtowskim Feniksie, który odbędzie się 23 września.

Szczegółowe informacje dostępne są w Wydziale Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miasta Rydułtowy, tel. 32 453 74 73.