Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Jest kolejny kandydat na burmistrza Rydułtów. Stoi za nim SLD

05.09.2018 18:26 | 6 komentarzy | mak

37-letni Andrzej Pożarowszczyk zapowiada swój start w wyborach o urząd burmistrza Rydułtów. Ma być kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z ugrupowaniem związany jest od lat. Nie zamierza prowadzić negatywnej kampanii wyborczej, chce skupić się na pozytywach i "na tym co można zrobić dla Rydułtów".

Jest kolejny kandydat na burmistrza Rydułtów. Stoi za nim SLD
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rośnie liczba chętnych do objęcia fotela burmistrza Rydułtów. Obecna burmistrz Kornelia Newy zapowiedziała, że nie będzie ubiegać się o to stanowisko, dlatego pewne jest, że na czele miasta wkrótce stanie ktoś inny.

Do listy kandydatów właśnie dołączył Andrzej Pożarowszczyk, mieszkaniec rydułtowskich Radoszów. Zamierza wystartować z ramienia SLD. Zdecydował się po namowach mieszkańców. - Pchnęło mnie do tego wsparcie ze strony mieszkańców. Mówili "spróbuj". Tym bardziej że w wyborach samorządowych liczy się człowiek - podkreśla kandydat.

Andrzej Pożarowszczyk ma 37 lat, jest absolwentem Politechniki Śląskiej, pracownikiem firmy Eko Okna. W przeszłości był zatrudniony w rydułtowskim urzędzie miasta, a ciekawostką jest, że przez jakiś czas m.in. jako urzędowy kierowca obecnej pani burmistrz. Od prawie 20 lat związany z SLD, działał też w ramach komitetu "Demokracja i Samorządność".

Andrzej Pożarowszczyk przekazuje, że trwają jeszcze działania związane z domykaniem listy kandydatów SLD do rady miasta. - Po zamknięciu spraw formalnych przedstawimy nasz program. Chcemy też spotykać się z mieszkańcami, rozmawiać o ważnych dla nich sprawach - zapowiada.

Kandydat SLD podkreśla, że nie chce prowadzić negatywnej kampanii i nie zamierza skupiać się na krytyce obecnych władz, bo jego zdaniem sztuką jest zaproponować własne, konkretne rozwiązania na rzecz rozwoju miasta. - Najłatwiej jest krytykować i powtarzać że "nic się nie dzieje". Ja tak nie uważam. Dostrzegam zarówno plusy, jak i minusy. Trzeba stawiać na jeszcze większy rozwój, ulepszanie tego, co jest dobre. I na pewno dokończyć sprawy drogowe. Konieczne są działania, by droga wojewódzka wreszcie została wyremontowana - mówi kandydat.