Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Złośliwy przegląd przedwyborczy: Bójcie się, znów zmiany

28.10.2014 21:48 | 0 komentarzy | web

- Idę o zakład, że gdyby zrobić ranking słów najbardziej znienawidzonych przez Polaków, jedno z czołowych miejsc zajęłaby „zmiana” - pisze Bożydar Nosacz.

Złośliwy przegląd przedwyborczy: Bójcie się, znów zmiany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wciąż jesteśmy straszeni zmianami w pracy, zmianami wieku emerytalnego, zmianami w służbie zdrowia, w maturach, w podatkach, a nawet w klimacie. Zazwyczaj niewiele dobrego dla nas z nich wynika. Dlatego ludzie mają już chyba zmian po dziurki w nosie. Chcieliby wreszcie normalnie żyć, a nie ciągle bać się o to, jakie zmiany znowu im zafundują politycy.

Ale ci ostatni, jak widać na załączonych obrazkach, wcale tego nie zauważają, przynajmniej w Raciborzu. Plakaty wyborcze biją po oczach groźbami  „zmian” we wszystkich możliwych kontekstach i formach gramatycznych. Jako wyborca czuję się już nie tylko wystraszony, ale i całkiem ogłupiały. Bo może te całe wybory są niepotrzebne, skoro wszyscy chcą nam zrobić to samo?

cdn.

Bożydar Nosacz

Przeczytaj pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com
Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.