Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Wodzisławskie Babeczki z pączusiem podbiły Wrocław

08.04.2016 10:12 | 0 komentarzy | tora

Dużym sukcesem mogą pochwalić się uczniowie Gimnazjum nr 1. Zajęli drugie miejsce podczas XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination ImagiNation w kwietniu we Wrocławiu.

Wodzisławskie Babeczki z pączusiem podbiły Wrocław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drużyna „Babeczka z pączusiem wypełnionym miłością” w składzie Nikola Moucka, Tomasz Niemirski, Magdalena Popiołek, Magdalena Sitko, Katarzyna Styczeń, Maciej Wyjadłowski i Julia Zielińska otrzymała puchar i prawo reprezentowania Polski podczas Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności w Chinach w grudniu 2016 r. Trenerką drużyny jest Justyna Orszulak.

Wodzisławianie przygotowali zadanie naukowe „Pojawiam się i znikam”. Przeprowadzili badania na temat kamuflażu na naturze i w oparciu o ich wyniki przygotowali inscenizację z zastosowaniem kamuflażu. Przy okazji zaprezentowali swoje różnorodne talenty – tworzenie tekstów, śpiew, taniec, kreatywne budowanie scenografii czy przygotowanie rekwizytów. Wspólnie z wrocławskim G 17 przeprowadzili też zadanie wspólne. A w konkurencji "Wyzwanie na Już" musieli się wykazać logicznym myśleniem, działaniem i współpracą w grupie pod presją czasu.

Gimnazjum pojechało do Wrocławia dzięki zwycięstwu w I Wodzisławskim Festiwalu Kreatywności, który odbył się jesienią ub. roku.