Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rekordowy 2021 rok dla strażaków. Statystyka przekroczyła 2000 zdarzeń w powiecie wodzisławskim

W 2021 roku na terenie powiatu wodzisławskiego miało miejsce 2097 zdarzeń. W porównaniu z rokiem 2020 nastąpił spadek liczby pożarów o 28, ale za to wzrosła liczba miejscowych zagrożeń o 221. Wzrosła również liczba alarmów fałszywych o 6 zgłoszeń.

Rekordowy 2021 rok dla strażaków. Statystyka przekroczyła 2000 zdarzeń w powiecie wodzisławskim
Jednym z trudniejszych pożarów było zdarzenie z końca lutego 2021 - pożar stajni w Skrzyszowie.

Rekordowy 2021 rok dla strażaków. Statystyka przekroczyła 2000 zdarzeń w powiecie wodzisławskim

Wśród pożarów najwięcej interwencji dotyczyło:

  • 175 obiektów mieszkalnych,
  • 45 pożarów traw,
  • 30 środków transportu,
  • 18 upraw, rolnictwa,
  • 10 obiektów użyteczności publicznej.

W wyniku pożarów życie straciły 4 osoby, a 16 odniosło obrażenia.

Miejscowe zagrożenia najczęściej dotyczyły:

  • 884 obiektów mieszkalnych (np. pompowania piwnic, pomiary tlenku węgla),
  • 205 środków transportu (np. wypadki drogowe z udziałem pojazdów),
  • 395 inne obiekty (np. wiatrołomy, lokalne podtopienia).

Zestawienie zdarzeń na terenie obsługiwanym przez KP PSP Wodzisław Śląski w latach 2015-2021:

- Niewątpliwie najintensywniejszy okres dla wodzisławskich strażaków przypadł na połowę maja, kiedy to w dniach 12-16 maja w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych odnotowano 621 zdarzeń, polegających głównie na wypompowywaniu wody z zalanych obiektów oraz usuwaniu skutków długotrwałych opadów - informuje bryg. Jacek Filas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. 

Warto dodać także wzrost liczby alarmów fałszywych w stosunku do 2019 roku. W 2021 roku odnotowano 152 takie przypadki, rok wcześniej było ich 146, a najwięcej w ciągu ostatnich 7 lat odnotowano w 2018 roku -157.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].