Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Okazalsze Dni Raciborza mają zastąpić odwołany Memoriał

Naczelniczka wydziału promocji Karolina Kunicka dostała już wytyczne od głowy miasta, aby rozeznać możliwości, jak Dni Raciborza mogą stanowić "godną alternatywę" dla sierpniowej imprezy, którą w środę 30 czerwca odwołał jej organizator Stanisław Borowik.

Okazalsze Dni Raciborza mają zastąpić odwołany Memoriał
Karolina Kunicka szefowa wydziału promocji i dyrektor Memoriału Stanisław Borowik. Urzędniczka ma za zadanie wypełnić lukę po odwołaniu tegorocznych imprez memoriałowych

Dyrektor Memoriału powołał się na opinie sanepidu i policji. Nie chce ryzykować, że wydarzenie będzie trzeba odwołać w ostatnim momencie i wypłacać wtedy gwiazdom estrady honoraria, choć koncerty nie odbędą się. O swojej decyzji poinformował na środowej sesji, pod jej koniec ok. godz. 1.00 w nocy.

Spytaliśmy na konferencji posesyjnej czy Dariusz Polowy rozważa scenariusz rozbudowy programu sierpniowych Dni Raciborza w związku z odwołaniem Memoriału. W budżecie miejskim na memoriałowe wydatki zarezerwowano 90 tys. zł. Jeśli radni się zgodzą, to przynajmniej część tych pieniędzy można spożytkować na organizację Dni Raciborza. Te w tym roku miały się łączyć z Memoriałem i być zestawem mniejszych wydarzeń kulturalnych, które ruszyłyby w paru lokalizacjach jeszcze w środku tygodnia.

Po odwołaniu Memoriału scenariusz magistratu trzeba będzie zmienić, bo Dni Raciborza wypadną dużo skromniej bez finału z gwiazdami podczas imprez upamiętniających strażackich bohaterów.

Prezydent Polowy oznajmił dziennikarzom, że wydał już dyspozycje w tej sprawie dla naczelniczki wydziału promocji Karoliny Kunickiej. Wyraził żal, że Stanisław Borowik nie zdecydował się na organizację 28. Memoriału. Przyznał, że "Miasto wypełni rolę strażaka" w tym przypadku (Borowik jest emerytowanym strażakiem).

Przypomnijmy, że w czerwcu udane imprezy plenerowe o dużym rozmachu zorganizował na Zamku Piastowskim Powiat Raciborski. Zaprosił tam na Śląskie Smaki z występem zespołu "Śląsk", największą w regionie imprezę mażoretkową oraz koncert zespołu Kombi ze Sławomirem Łosowskim w składzie. Frekwencja uczestników była imponująca pomimo obostrzeń pandemicznych.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Politycznyznawca (46.204. * .145) 02.07.2021 22:02

Ok, ale można to połączyć z zabawami i zawodami strażackimi, może jakiś amatorski wyścig kolarski dla dzieci

~Utro (37.19. * .158) 02.07.2021 19:15

Jak zrobią to jak Festiwal Górnej Odry to OK.