Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Burmistrz integrował się z urzędnikami w Koniakowie

26 lutego, kiedy w Rydułtowskim Centrum Kultury miała miejsce promocja książki „Jo był ukradziony”, goście zastanawiali się, dlaczego na zorganizowanej z zachowaniem pandemicznych obostrzeń kameralnej uroczystości nie było burmistrza Marcina Połomskiego, albo jego zastępcy Marioli Bolisęgi? Okazuje się, że w tym czasie burmistrz ze swoją zastępczynią i urzędnikami integrowali się w Koniakowie. Padło pytanie, czy czas epidemii to dobry moment na wyjazdy integracyjne?

Burmistrz integrował się z urzędnikami w Koniakowie

RYDUŁTOWY Na wyjazd integracyjny urzędników z Rydułtów uwagę zwrócił jeden z naszych Czytelników. – Jak w dobie pandemii burmistrz miasta może organizować takie imprezy, przecież to są pracownicy, którzy przyjmują następnie petentów – oburza się nasz Czytelnik, który dodaje, że wyjazd zorganizowano w ramach Dnia Kobiet. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście taki wyjazd zorganizowano. Burmistrz Marcin Połomski potwierdza. I odpowiada, że wyjazdy integracyjne w rydułtowskim magistracie to nic nowego.

Tłumaczą, że jeżdżą od wielu lat. Mimo pandemii też

Zdaniem burmistrza, urzędnicy w ten sposób motywują się do działania i poprawiają komunikację już od wielu lat. – Od 16 lat, kiedy pracuję w Urzędzie Miasta Rydułtowy, tradycja wyjazdów motywacyjno-integracyjnych była praktykowana co roku. Uważam, że należy to kontynuować, bo społeczność urzędu miasta ma być efektywna, aby jak najlepiej obsługiwać mieszkańców i dbać o miasto. Pracownicy urzędu posiadający umiejętności pracy w zespole, której podstawą jest integracja oraz dobra komunikacja, są potencjałem będącym mianownikiem podejmowanych decyzji przekładających się na rozwój naszego miasta – mówi nam Marcin Połomski. Jak sprawdziliśmy, 26 lutego w Polsce odnotowano 11 539 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 259 zakażonych osób. Na Śląsku w tym dniu odnotowano 1018 zakażeń. Trzecia fala koronawirusa zaczęła gwałtownie narastać.

Burmistrz ratuje przedsiębiorców...

Burmistrz Rydułtów odnosząc się do zarzutów o wyjazd w czasie pandemicznych obostrzeń zapewnia, że zachowane zostały wszystkie przepisy prawne. Jego zdaniem, takie wyjazdy ratują przedsiębiorców z branży turystycznej. – Mamy już ponad rok od pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. W ubiegłym roku odbyły się również dwa wyjazdy, a w tym roku jeden i muszę podkreślić, że w żadnym przypadku nie złamaliśmy prawa. Aby zorganizować wyjazd w lutym również czekaliśmy na zdjęcie obostrzeń. Skorzystaliśmy z tej możliwości, jednocześnie wspierając lokalną bazę noclegową w Koniakowie. Wszyscy wrócili zdrowi, nie traktujemy tego wyjazdu jako czegoś, czego mielibyśmy się wstydzić – zaznacza Marcin Połomski.

Bo ksiądz zalecił integrację, nie izolację...

Burmistrz uważa, że wyjazdy integracyjne zwiększają u pracowników motywację, co ma niemały wpływ na ich wydajność i jakość pracy. – Wyjazdy jako część efektywnego kierownictwa pozwalają budować dobrze współpracujące zespoły, ułatwiają komunikację i wzmacniają więzi. Ponadto pozwalają wyszukać w grupie nieformalnych liderów, jak również obszary, nad którymi należy pracować! – Ostatnio braliśmy udział z panią burmistrz w wykładzie Studium Katolickiej Nauki Społecznej, gdzie ks. prof. Arkadiusz Wuwer wspomniał, że człowiek musi działać na rzecz integracji, a nie izolacji. Więc w tych trudnych czasach pandemii, działając zgodnie z prawem, musimy korzystać z okazji, aby nie zaniedbywać się jako społeczeństwo. Dlatego cieszę się, że ktoś zwrócił uwagę na nasze działania, bo uważam, że są jak najbardziej normalne i prospołeczne. Przecież wszyscy chcemy być dobrze obsługiwani i chcemy, aby miasto się rozwijało – podsumowuje burmistrz.

Ludzie

Marcin Połomski

Burmistrz Miasta Rydułtowy

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~życzliwy22 (188.137. * .22) 25.03.2021 08:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

jak wam się nie podoba, to przez internet w urzędzie można wszystko załatwić.

Objektywny 24.03.2021 15:57

Mieszkanka@Rydułtowy .....Ty tak na poważnie ????? szczególnie porównanie że spacerniakiem w więzieniu ,Dobre ! , A jak mogę zapytać ? to gdzie ty pracujesz ????.......

~ad_vocem (78.31. * .144) 24.03.2021 15:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Hola, hola! Indywidualnego wyboru to sobie może dokonywać Kowalski, a nie urzędnik odpowiedzialny za publiczne pieniądze i zdrowie kilkudziesięciu pracowników i - pośrednio - wielu mieszkańców, którzy kontaktują się z urzędnikami.

~Mieszkanka@Rdułtowy (83.26. * .49) 24.03.2021 15:04
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Rozsądna decyzja i odważny człowiek - niby dlaczego mamy wszyscy zamykać się w domach w strachu, samotności i beznadziei? Nawet w więzieniach są spacerniaki! Podziwiam organizatorów i potępiam szanownego "donosiciela"....Trochę życzliwości i zrozumienia dla indywidualnych wyborów, proszę państwa.

~nawalny (91.214. * .18) 24.03.2021 13:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pracownicy? Czyli rozumiem cały urząd pojechał? A nie wybrani z pośród wielu. I bez picu. Ta reszta która nie pojechała to z tym niskim wynagrodzeniem.

~Mop (188.117. * .193) 24.03.2021 11:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Skrajna nieodpowiedzialność władz miasta żeby w czasie pandemii organizować wyjazdy integracyjne. Pokrętne tłumaczenia i jeszcze powoływanie się na wiedzę nabytą na wykładach jakiegoś studium kościelnego dopełniają całości.

~ad_vocem (78.31. * .144) 24.03.2021 11:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jeśli już, to może lepiej by było wesprzeć miejscowych przedsiębiorców panie burmistrzu?

~KUKUnaMUNIU (193.200. * .16) 24.03.2021 10:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Hahahaha. Wpadnijcie do hoteli w górach i nad morzem, to przejrzycie na oczy. Mam znajomą dyrektorkę przedszkola. Co dwa, trzy tygodnie ze swoimi przedszkolankami integruje się, a to w Brennej, a to w Kotlinie Kłodzkiej, a to w Szczawnicy. Rozrzut mają duży i zapewne środki budżetowe nie najgorsze, a to tylko jedna grupka kilku babek ze swoimi chłopami. Ile takich we całej Polsce "ratuje gospodarkę" a niekoniecznie budżet?