Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy z Popielowa mają nowy wóz. Kosztował prawie milion złotych

Ochotnicza Straż Pożarna w dzielnicy Popielów może pochwalić się nowym wozem ratowniczo-gaśniczym marki MAN.

Strażacy z Popielowa mają nowy wóz. Kosztował prawie milion złotych

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy OSP Rybnik-Popielów posiada napęd 4x4 pozwalający na pracę w trudnych warunkach terenowych i silnik o mocy 290 KM, spełniający wymogi normy EURO 6. Pojazd wyposażony jest m.in. w zbiornik wody o pojemności 4000 m3 oraz 400 litrów na środek pianotwórczy, autopompę o dużej wydajności (2400 l/min – 8 bar), działko wodno-pianowe, urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze, wysuwany pneumatycznie obrotowy maszt oświetleniowy, wyciągarkę o napędzie elektrycznym, zestaw radiotelefonów przenośnych.

Samochód kosztował 959 400 zł. Na wartość tę składa się:

  • 549 400 zł z budżetu Miasta Rybnika
  • 300 000 zł z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG)
  • 70 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
  • 40 000 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska

Miasto pokryło także koszty ubezpieczenia komunikacyjnego samochodu, które wyniosły 8 016 zł. (OC, AC, NNW).

Nowy samochód odebrano technicznie w fabryce 21 grudnia, a 18 stycznia po wykonaniu prac związanych z adaptacją wozu i jego wyposażeniem, odbyło się szkolenie dla kierowców. Samochód trafił do OSP Popielów w pełni gotowy do działań ratowniczych. Zostanie także niezwłocznie wprowadzony do podziału bojowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, by jak najszybciej mógł pełnić przeznaczone mu zadania. Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy zastąpi zakupiony w 2008 roku samochód marki MAN-TGL, który zostanie użyczony w najbliższym czasie OSP Orzepowice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bączek (83.26. * .42) 22.01.2021 13:59
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu