Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uhonorują zasłużonego dla miasta

Do grona „Zasłużony dla Rozwoju Miasta Pszów” dołączy Ryszard Wawrzyńczak.

Uhonorują zasłużonego dla miasta
Ryszard Wawrzyńczak stoi po prawej

Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK „Anna” w Pszowie zwrócił się do pszowskich radnych z wnioskiem o nadanie Ryszardowi Wawrzyńczakowi honorowej odznaki „Zasłużony dla Rozwoju Miasta Pszów”. Pan Ryszard związany jest z Pszowem od 1959 r. Przez te prawie 60 lat życia miasto stało się jego „małą ojczyzną”, w której oprócz pracy zawodowej poświęcił społecznie wiele swojego czasu i energii. W latach 2002 - 2014 pełnił funkcję pszowskiego radnego. Jako działacz dał się też poznać m.in. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżkowicach, której jest do dziś członkiem. „Pracując społecznie dla różnych organizacji, zawsze daje dowody, że każdy człowiek przedstawia dla niego wartość najwyższą. Wrażliwy na ludzkie nieszczęścia i krzywdy, robi wszystko, by nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują i oczekują” - uzasadniają przyznanie odznaki wnioskodawcy.

Pod pismem podpisali się Adam Porwoł prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK „Anna” w Pszowie oraz Tomasz Cyranka prezes OSP Krzyżkowice. Wniosek uzyskał pozytywną opinię pszowskiej rady. 


11 listopada w trakcie obchodów Święta Niepodległości na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Ryszardowi Wawrzyńczakowi wręczono honorową odznakę "Zasłużonego dla Rozwoju Miasta Pszów", którą odebrał z rąk burmistrz Katarzyny Sawickiej-Muchy i przewodniczącego rady Czesława Krzystały. Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

(juk)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].