Niebawem rozdanie medali im. ks. Prałata Stefana Pieczki [ZAPOWIEDŹ]

Wydarzenie uświetni koncert Macieja Miecznikowskiego.

Niebawem rozdanie medali im. ks. Prałata Stefana Pieczki [ZAPOWIEDŹ]
listopad
20 wtorek

Niebawem rozdanie medali im. Ks. Prałata Stefana Pieczki

Start 20.11.2018 o godz. 18:00 wstęp wolny

Piosenki historyczne, przeboje z filmów oraz stare hymny i pieśni religijne. Jednak przede wszystkim wręczenie medali im. ks. Prałata Stefana Pieczki. Wydarzenie odbędzie się 20 listopada w kościele NSPJ w Raciborzu.

- Chcielibyśmy, żeby nagroda ta była wyrazem naszego uznania dla tych, którzy nie uciekając od współczesności mają odwagę szukać porozumienia, budować pomosty, wykraczać poza stereotypy i przyzwyczajenia. Dialog przeszłości ze współczesnością i, w pewnym sensie, z przyszłością, dialog międzyludzki, wreszcie dialog człowieka z Bogiem – mówią pomysłodawcy wydarzenia, dodając, że „Medal jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania. Nadawany jest za szczególne osiągnięcia na polu działalności dobroczynnej, społecznej przyczynia się do podkreślenia wartości wpisanych w człowieka”.

W skład Kapituły, w której rękach spoczywa wybór laureatów wchodzą: Jan Cieślak, Ryszard Frączek, ks. Ginter Kurowski, Janusz Nowak, Jolanta Rabczuk, Roman Wielecki, Czesław Sepioło, Adam Szecówka, ks. Jan Szywalski. Skład członków Kapituły powiększa się o laureatów medalu.

Program

  • 18.00 - Msza św. w intencji ks. Stefana Pieczki,
  • 19.00 - Koncert Macieja Miecznikowskiego "Wyśpiewać 100 lat Niepodległości".

Ludzie

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].