Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sojusz Lewicy Demokratycznej czeka przeprowadzka

Kamienicę przy ul. Drzymały, gdzie na parterze swoją siedzibę od lat ma raciborskie SLD, miasto zamierza prywatyzować. Prezydent miasta poinformował partię, że musi znaleźć sobie nowe lokum.

Sojusz Lewicy Demokratycznej czeka przeprowadzka
Raciborskie SLD pod wodzą Bogusława Berki (w środku) co roku świętuje 1 Maja pod pomnikiem Matki Polki

– W tym budynku mamy atrakcyjne, stumetrowe mieszkania. Będziemy chcieli je sprzedać – wyjaśnia nam Mirosław Lenk. Całą kamienicę miejską zamierza sprywatyzować. Ponieważ na parterze mieści się powiatowe biuro Sojuszu Lewicy Demokratycznej prezydent zaprosił na rozmowy jego szefa Bogusława Berkę. Ten zadeklarował, że partia poszuka sobie nowej siedziby pod swoją działalność.

Po znakomitych dla lewicy latach, gdy miastem rządzili jej przedstawiciele Jan Osuchowski i Mirosław Szypowski, a w radzie miasta brylowali Edmund Stefaniak i Jerzy Szydłowski, nastał okres, w którym raciborskie SLD swego przedstawiciela ma jedynie w Mirosławie Lenku (popiera go oficjalnie w wyborach prezydenckich). Symbolem zmian dla lewicy będzie utrata reprezentacyjnej lokalizacji swej siedziby tuż przy magistracie i wjeździe do ścisłego centrum. Z partii politycznych w Raciborzu funkcjonują jeszcze PO w biurze poselskim Gabrieli Lenartowicz przy ul. Opawskiej oraz PiS na Długiej gdzie biuro ma poseł Czesław Sobierajski.

(m)

Ludzie

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
satyr 30.08.2016 08:10
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

"świętuje 1 Maja pod pomnikiem Matki Polki" że też ta matka nie kopnie im do tego komuszego ry.a !!!