Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborscy harcerze na obozie w Kuźni

Od 10 do 12 czerwca harcerze z Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy „BASTION” Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej biwakowali w lesie nieopodal rzeki Ruda w Kuźni Raciborskiej.

Raciborscy harcerze na obozie w Kuźni

Tematem przewodnim biwaku było hasło „W zdrowym ciele, zdrowy duch” i w trakcie trzech dni harcerze sprawdzali się w różnych konkurencjach sportowych. W piątkowe popołudnie po rozbiciu namiotów turystycznych miały miejsce różne gry i zabawy sprawnościowe. Po kolacji natomiast miało miejsce ognisko oraz gra nocna w czasie, której harcerze musieli niepostrzeżenie zakraść się do obozu.

Sobotni dzień rozpoczęliśmy od rozgrzewki i śniadania, po czym nastąpiły rozgrywki w baseballa, piłki siatkowej i ręcznej. Po wyczerpujących zajęciach przed obiadem chłodziliśmy się w rzece, nad którą się rozbiliśmy. Po obiedzie harcerze ćwiczyli celność strzelając z łuku oraz przechodzili po moście linowym rozwieszonym nad rzeką dwoma technikami. Po tych wszystkich atrakcjach zjedliśmy kolację i mieliśmy ognisko.

W niedzielę zaczęliśmy dzień od zaprawy porannej i śniadania, po czym zajęliśmy się pakowaniem obozowiska i sprzątaniem miejsca naszego biwaku. Następnie wyruszyliśmy do Kuźni Raciborskiej na Mszę Świętą oraz powrotny pociąg do domu.

Jeśli chciałbyś zostać zuchem lub harcerzem, to wyślij wiadomość na adres a.tobiasz@zhr.pl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].