Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rusza rozbudowa ZSP Łaziska. Powstanie dodatkowa klatka schodowa

- Inwestycja poprawi nie tylko bezpieczeństwo, ale też dostępność dla osób, które do tej pory miały problem z pokonaniem schodów prowadzących na piętro budynku - mówi wójt Godowa o właśnie realizowanym przedsięwzięciu w ZSP w Łaziskach.

Rusza rozbudowa ZSP Łaziska. Powstanie dodatkowa klatka schodowa
Realizacja zadania związana jest z koniecznością spełnienia przepisów dot. bezpieczeństwa i dostępności.

Do połowy października w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łaziskach ma zostać wybudowana zewnętrzna klatka schodowa z windą. Przewidziane roboty budowlane zakładają dobudowę klatki schodowej do istniejącego budynku, połączenie jej z budynkiem szkoły (wejście u góry i na dole), wymianę części stolarki okiennej w części szkoły, rozbiórkę części ścian i wykonanie nowych.

Nowa klatka schodowa z windą

Klatka schodowa została zaprojektowana jako szkielet żelbetowy ryglowo-słupowy z żelbetową konstrukcją schodów i spoczników wraz z windą osobową. Obudowa klatki schodowej (ściany i dach) będzie przeszklona w konstrukcji aluminiowo-szklanej, co jest wymagane warunkami ochrony konserwatorskiej oraz koniecznością zapewnienia odpowiedniego doświetlenia. Nowe okna ppoż. zachowają wymiary, kolorystykę i układ szprosów istniejących okien. Klatka zewnętrzna będzie dwukondygnacyjna, w kształcie sześciokąta zbliżonego kształtem do litery L.

Celem inwestycji poprawa bezpieczeństwa i dostępności

- Musimy zrealizować tę inwestycję ze względu na konieczność dostosowania budynku szkoły do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i przepisów o dostępności dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Poprawi ona nie tylko bezpieczeństwo, ale też dostępność dla osób, które do tej pory miały problem z pokonaniem schodów prowadzących na piętro budynku - tłumaczy Mariusz Adamczyk, wójt gminy Godów. Po wybudowaniu nowego przedszkola w Łaziskach piętro budynku szkoły, zajęte obecnie w dużej części przez oddziały przedszkolne, zostanie zagospodarowane na potrzeby szkoły.

Koszt inwestycji to 967 tys. zł

Wykonawcą inwestycji jest firma Intero Serwis, z którym gmina Godów podpisała umowę w styczniu. Koszt realizacji inwestycji został oszacowany przez oferenta na kwotę 967 tys. zł. Zadanie będzie częściowo zrealizowane z dotacji, którą gmina uzyskała w ramach Funduszu przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów. Wysokość dotacji to prawie 501 tys. zł. Termin realizacji upływa w połowie października tego roku.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].