Piątek, 21 lutego 2020

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Patrol

Mieszkaniec Rogowa omal nie zabił czterech osób

25.09.2012 12:44 | 27 komentarzy | acz

To mieszkaniec Rogowa wjechał wczoraj w grupę robotników i sparaliżował ruch na drodze ekspresowej S1 w Lędzinach. Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego poszukiwany był dwoma listami gończymi za jazdę po pijanemu i już dawno powinien siedzieć w zakładzie karnym.

Mieszkaniec Rogowa omal nie zabił czterech osób
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wypadek miał miejsce około godziny 14:30 w Lędzinach na trasie S-1 w kierunku na Warszawę. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem volkswagen na prostym odcinku drogi dwujezdniowej z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze drogi i najechał na grupę robotników, którzy wykonywali prace drogowe. Po uderzeniu kierujący najechał jeszcze na pojazd renault, który należał do robotników i znajdował się na poboczu drogi. W wyniku zdarzenia 4 osoby z poważnymi obrażeniami ciała zostały zabrane do szpitala, w tym dwie osoby zostały przetransporowane helikopterem pogotowia ratunkowego. Utrudnienia w ruchu na trasie S-1 trwały około 4 godzin, w tym przez 2 godziny trasa była nieprzejezdna.

Jak podała dziś śląska policja, 30-letni mężczyzna jest mieszkańcem Rogowa i poszukiwany był dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim. Do odsiadki miał rok i osiem miesięcy, jednak do wczoraj skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Nie wiadomo, czy kierowca volkswagena powodując wypadek na prostym odcinku drogi był trzeźwy. Ranny nie mógł dmuchnąć w alkomat więc pobrano mu krew do badań. Po wyjściu ze szpitala trafi do zakładu karnego gdzie będzie odsiadywał zaległą karę i oczekiwał na kolejny proces. Tym razem za spowodowanie tak poważnego wypadku.
(acz)