Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przez ponad 3 godziny czyścili drogę między Godowem a Mszaną. Przez zalegające na jezdni błoto

O tym problemie na łamach portalu Nowiny.pl pisaliśmy już wielokrotnie. Chodzi o warstwę pyłu pozostawianą na jezdni przez ciężarówki wywożące urobek z trwających prac przy hałdzie w Skrzyszowie. Dziś (17.01) po raz kolejny gruba warstwa błota przykrył ciąg komunikacyjny między Godowem a Mszaną.

Przez ponad 3 godziny czyścili drogę między Godowem a Mszaną. Przez zalegające na jezdni błoto
Zamknięty odcinek udało się odblokować po ponad 3 godzinach. Błota z drogi pozbyła się firma, prowadząca prace rekultywacyjne na hałdzie. (fot. Artur Marcisz)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

O sprawie poinformowali nas czytelnicy. - Droga jest zablokowana. Podobno z powodu zalegającego na drodze błota - przekazywali nam. Sprawdziliśmy te doniesienia w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Oficer prasowy Małgorzata Koniarska potwierdziła je nam. Jak nas poinformowała, patrol policji około 9.30 przejeżdżał radiowozem w tamtej okolicy i dostrzegł zalegające na drodze błoto.

Okazało się, że brudną maź wywoziły na kołach ciężarowi wyjeżdżające z rekultywowanej hałdy w Skrzyszowie. Pojazdy zanieczyszczały jezdnię, zostawiając na asfalcie grubą warstwę brudu. Ślady rozciągały się w stronę ul. 1 Maja w Skrzyszowie i dalej w stronę gminy Mszana. Błotem oblepiona była nie tylko droga, ale i chodniki.

W konsekwencji podjętych przez mundurowych działań droga na odcinku prawie 2 km od Szkoły Podstawowej im. K. Miarki w Skrzyszowie do sklepu Dino w Mszanie została całkowicie zamknięta. Jak wyjaśniała nam oficer prasowa, zabrudzona jezdna to nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim niebezpieczeństwo. Mokre błoto zagraża kierowcom, bo zwiększa ryzyko poślizgu i wydłuża drogę hamowania.

Zamknięty odcinek udało się odblokować po ponad 3 godzinach. Błota z drogi pozbyła się firma, prowadząca prace rekultywacyjne na hałdzie. Policjanci po zakończeniu interwencji sporządzili notatkę. Efektem czego będą prowadzone dalsze czynności wyjaśniające tę sprawę. - Doszło w tym wypadku do wykroczenia, czyli zanieczyszczenia jezdni - tłumaczy nam Małgorzata Koniarska.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jacento (188.137. * .74) 19.01.2022 19:12

Szkoda że patrole przejeżdżające przez Buków tak nie reagują!! Był pewien okres że ITD kręciło się po Bukowie to na chwilę był porządek a teraz wszystko wróciło .... Mało że syf to strasznie niebezpiecznie na zakrętach!!!

zawiedzeni 18.01.2022 09:50

Pytanie dlaczego Władze Gminy (Rada Gminy, Wójt) wyrazili zgodę na sprzedaż tego terenu w takim stanie? Dlaczego mieszkańcy Skrzyszowa wyrazili na to zgodę? Prawdopodobnie plany zakładały inną formę zagospodarowania tego terenu, a następnie sprzedaż. Droga jest w tym miejscu ciągle zanieczyszczana (jest sucho-tumany kurzu, mokro-błoto), a egzekwowanie mycia samochodów ciężarowych przed wyjazdem na drogi publiczne, w takich przypadkach, jest niezwykle trudne o czym Władze Gminy Godów wiedziały, doświadczone np. eksploatacją kruszywa w nieczynnej obecnie "piaskowni" w Godowie. Trzeba przypomnieć, że transport ciężki na drodze powiatowej w Skrzyszowie może odbywać się w dwóch kierunkach, a nie tylko w kierunku Mszany. Nikt nie zwraca uwagi na to, że od kierowców, właścicieli samochodów osobowych wymaga się, aby pojazdy, które poruszają się po drogach publicznych były m.in. czyste. Po jednokrotnym przejeździe tą drogą samochód jest obklejony błotem, nie wspominając o innych zagrożeniach.

~XYZA (188.137. * .75) 18.01.2022 09:24

W Wodzisławiu wcale nie lepiej. Wystarczy sie przejechać np. pszowską. Tyle brudu że niekiedy krawężników nie widać.

~WujStaszek (195.254. * .200) 17.01.2022 20:20
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

DW936 przez Buków to samo. Wystarczy raz przejechać przez ten odcinek i samochód do mycia. Brud , syf i ubóstwo. Jedni się bogacą , a inni cierpią. Nie mówiąc już o stanie technicznym dróg w tym rejonie.

aus 17.01.2022 19:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Brawo, że policja zareagowała.

~ZnawcaTematu18 (91.225. * .2) 17.01.2022 15:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

W Skrzyszowie nie ma SP im. Karola Miarki, jest SP im Powstańców Śląskich

~Bendzo (188.137. * .239) 17.01.2022 14:36
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Masakra te auta ciężarowe niszczą całą droge