Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Patrol

Zabójstwo w Szymocicach. Podejrzani mężczyźni trafili do aresztu

03.11.2021 10:06 | 1 komentarz | żet

31-latek został zamordowany w domu jednorodzinnym w Szymocicach 11 października. Sprawcy wrzucili ciało mężczyzny do Odry.

Zabójstwo w Szymocicach. Podejrzani mężczyźni trafili do aresztu
Mężczyznom podejrzanym o zabójstwo 31-latka grozi kara dożywotniego więzienia. Fot. KPP Racibórz.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborscy policjanci, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo 31-latka z Jastrzębia-Zdroju.

- Do zdarzenia doszło 11 października w domu jednorodzinnym w Szymocicach. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutu zabójstwa, za co grozi im kara nawet dożywotniego więzienia - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Zwłoki odnaleziono w korycie Odry w Brzeźnicy 29 października około godz. 13.00. Natrafił na nie rolnik, który pracował na pobliskim polu:

Kryminalni pracowali do późna, aby odtworzyć przebieg wydarzeń

- Do późnych godzin wieczornych policjanci, prowadzili na miejscu działania, nadzorowane przez prokuratora. Ustalana była między innymi tożsamość mężczyzny. W weekend raciborscy kryminalni potwierdzili, że jest to 31-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Wstępne oględziny zwłok ujawniły obrażenia, których charakter wskazywał, że do śmierci mężczyzny mógł się ktoś przyczynić - informuje policja.

Nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci mężczyzny i odtworzeniem ostatnich godzin jego życia pracowali raciborscy policjanci z wydziału kryminalnego, którzy prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia. Równolegle do pracy technika trwały przesłuchania osób, które mogły być na miejscu lub mieć informacje, mogące pomóc w rozwiązaniu sprawy.

Tymczasowy areszt dla dwóch podejrzanych mężczyzn

- Efektem wnikliwej pracy stróży prawa z Raciborza i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach było zatrzymanie 31 października mężczyzn związanych z przestępstwem. Zatrzymani, to dwaj mężczyźni w wieku 34 i 39 lat. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego i akt sprawy, śledczy postawili mężczyznom zarzut zabójstwa 31-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Za to przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara nawet dożywotniego więzienia. Wczoraj (2 listopada) sąd przychylił się do wniosku śledczych, tymczasowo aresztując mężczyzn na trzy miesiące - czytamy w komunikacie policji.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet