Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Patrol

Policjanci z drogówki zatrzymali potencjalnego mordercę

22.07.2021 14:02 | 6 komentarzy | art

Karygodne zachowanie 30-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Po pijaku wsiadł do BMW i przez Radlin jechał z prędkością ponad 100 km/h. Podczas próby kontroli drogowej zaczął uciekać. Na szczęście szybko został zatrzymany i nie zrobił nikomu krzywdy. Próbował jeszcze przekupić funkcjonariuszy łapówką w wysokości 1000 zł. Podczas kontroli okazało się, że ma przy sobie narkotyki. Teraz czeka go sądowy proces i miejmy nadzieję, maksymalnie wysoki wyrok. Ten człowiek mógł przecież pozbawić kogoś życia. Tak jak to miało miejsce chociażby kilka miesięcy temu w Godowie.

Policjanci z drogówki zatrzymali potencjalnego mordercę
Policjanci zdołali zatrzymać pijanego kierowcę BMW, nim ten zdążył zrobić komuś krzywdę. Zdjęcie ilustracyjne.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po pijaku 100 km/h przez miasto

Sytuacja ta miała miejsce 11 lipca w godzinach porannych. Funkcjonariusze z wodzisławskiej drogówki podczas patrolu Radlina zauważyli osobowe BMW, którego kierowca jechał ze zwiększoną prędkością i nie potrafił utrzymać stabilnego toru jazdy. Policjanci zmierzyli mu prędkość - okazało się, że kierowca przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. W związku z tym, że kierowca ten zatrzymał się do kontroli drogowej w rejonie skrzyżowania, policjanci przekazali mu, aby jechał za nimi w miejsce, gdzie w bezpieczny sposób będą mogli wykonać z nim czynności.

Jak relacjonuje wodzisławska Policja, na początku kierowca jechał za radiowozem, jednak po chwili gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. - Stróże prawa błyskawicznie podjęli pościg i na terenie Rybnika zatrzymali pojazd - informuje st. asp. Małgorzata Koniarska z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

Kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Mężczyzna był pijany i posiadał przy sobie narkotyki. Próbował też przekupić policjantów, proponując im 1000 zł łapówki, w zamian za puszczenie go wolno.

W związku z popełnionymi przestępstwami kierowca BMW został zatrzymany, policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy. W tej sprawie zostało wszczęte dochodzenie, a mężczyzna został oddany pod dozór policji. O jego dalszym losie zdecyduje sąd - grozi mu 10 lat więzienia.

Potencjalni mordercy

Pijani kierowcy to niestety plaga polskich dróg. Tylko w ciągu minionego roku na drogach naszego regionu doszło do kilku wypadków ze skutkiem śmiertelnym, spowodowanych przez pijanych kierowców. Jednym z najgłośniejszych był ten z września ubiegłego roku, do którego doszło w Godowie. 19-letni pijany (około 2 promili) kierowca skody potrącił śmiertelnie 15-letnią dziewczynę. W maju tego roku usłyszał wyrok 8 lat pozbawienia wolności.