Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Patrol

Policjanci ukarali mandatami sprawcę kolizji i... poszkodowanego

21.06.2021 10:20 | 2 komentarze | żet

Śmierć jednej osoby, 21-latek w szpitalu, mandaty i kilkanaście tysięcy złotych strat - to skutki wypadków i kolizji, do których doszło na naszych drogach w dniach 18-20 czerwca.

Policjanci ukarali mandatami sprawcę kolizji i... poszkodowanego
Niebezpiecznie na drogach powiatu raciborskiego. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śmiertelny wypadek w Owsiszczach

Do najpoważniejszego w ostatnich tygodniach wypadku na naszych drogach doszło w piątek 18 czerwca około godz. 22.00 na ul. Krzyżanowickiej w Owsiszczach.

Kierujący motocyklem 30-latek z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w betonowy cokół. Mężczyzna zmarł wskutek poniesionych obrażeń. O tym tragicznym wypadku piszemy tutaj: Śmiertelny wypadek w Owsiszczach. Nie żyje 30-letni motocyklista.

Jedna kolizja, dwa mandaty

Mandaty otrzymali zarówno sprawca jak i poszkodowany kolizji, do której doszło 18 czerwca około godz. 18.32 na ul. Słowackiego w Szonowicach. Kierujący skodą superb 45-latek wymusił pierwszeństwo przejazdu na 35-letnim motocykliście. Kierowca yamahy xj 600 uskarżał się na ból nogi, ale odmówił udzielenia pomocy medycznej.

Policjanci ukarali mandatem 45-latka ze skody (za spowodowanie kolizji) oraz 35-letniego motocyklistę (nie miał uprawnień do kierowania jednośladem).

Kolizja na Ostrogu

18 czerwca o godz. 10.24 na ul. Rudzkiej w Raciborzu zderzyły się volkswagen golf oraz hyundai i20. Samochodami podróżowały łącznie trzy osoby. Strażacy oraz ratownicy medyczni udzielili pomocy 30-latkowi z hyundaia. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji.  Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł.

21-latek wjechał w słup energetyczny

12 tys. zł strat i uraz dłoni - to bilans strat i obrażeń zdarzenia drogowego, do którego doszło 20 czerwca około godz. 6.39 na ul. Brzeskiej w Raciborzu.

Kierujący fiatem cinquecento 21-letni mężczyzna zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny, aby uniknąć zderzenia ze zwierzyną, która prawdopodobnie wybiegła na drogę - ustalili policjanci.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 12 tys. zł. Złożyły się nań uszkodzonych samochód oraz słup. 21-latek był trzeźwy.

Na miejscu oprócz policjantów interweniowali ratownicy medyczni, strażacy oraz pracownicy pogotowia energetycznego.