Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Patrol

Drogówka od rana "suszy" na drogach powiatu raciborskiego

02.06.2021 08:53 | 8 komentarzy | żet

Policjanci informują o akcji "Kaskadowy pomiar prędkości". Na czym polega ta metoda?

Drogówka od rana "suszy" na drogach powiatu raciborskiego
Akcja rozpoczęła się o godz. 6.00 i potrwa do godz. 22.00. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka kontroli na tej samej drodze

2 czerwca od godziny 06.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu prowadzą działania kontrolno-prewencyjne "Kaskadowy pomiar prędkości".

- Działania polegają na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Celem przedsięwzięcia jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne. Z przeprowadzonych analiz stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym jednoznacznie wynika, że niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych - informuje policja.

Nadmierna prędkość a wypadki

Co roku na drogach powiatu raciborskiego dochodzi do kilkudziesięciu poważnych wypadków drogowych. Nadmierna prędkość i stan nietrzeźwości kierujących to główne przyczyny tego typu zdarzeń. Tak było m.in. 16 maja na ul. Mariańskiej, gdzie kierujący audi a6 nietrzeźwy obywatel Ukrainy, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Mężczyzna doznał złamania kręgosłupa. Pisaliśmy o tym tutaj: