Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Patrol

Mieszkańcy Rzuchowa zrzucili się na motopompę dla strażaków [ZDJĘCIA]

30.03.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad
Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 08:34

Ochotnicza Straż Pożarna w Rzuchowie ma kolejne powody do radości. Po wprowadzeniu nowego wozu, do jednostki trafiła motopompa, którą ufundowali mieszkańcy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

2021 rok rozpoczął się optymistycznie dla OSP w Rzuchowie. 8 stycznia do jednostki przyjechał volkswagen crafter - lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 wraz z agregatem wysokociśnieniowym AWP 50/40. Nowy nabytek zastąpił lublina. – To pierwszy nowy wóz prosto z fabryki, który trafił nie tylko do naszej jednostki, ale i całe gminy Kornowac – cieszył się Jacek Kuźmiński, prezes OSP Rzuchów, a zarazem radny gminy Kornowac. Koszt pojazdu to nieco ponad 315 tys. złotych. Gmina Kornowac wyłożyła na ten cel 50 tys. złotych. Reszta pochodziła ze środków funduszu sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.

Strażacy znów mają powody do zadowolenia. Jednostka została wyposażona w motopompę Niagara, której zakup w całości sfinansowali mieszkańcy. – Będzie służyć przy wypompowywaniu między innymi wody z zalanych piwnic i posesji, ale nie tylko – informują ochotnicy, podkreślając ogromną pomoc mieszkańców sołectwa. – Dziękujemy z całego serca i wiemy, że nie tylko wy możecie liczyć na naszą pomoc, ale my też na waszą również. Bogu na chwałę ludziom na ratunek – napisali strażacy na Facebooku.

fot. OSP Rzuchów 


Czytaj również: 

Ludzie:

Jacek Kuźmiński

Jacek Kuźmiński

Radny gminy Kornowac