Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Patrol

15 000 złotych strat po kolizji hondy i toyoty na Głubczyckiej

26.03.2021 08:48 | 0 komentarzy | żet

Samochodami podróżowały cztery osoby. Szczęśliwie nie odniosły poważniejszych obrażeń.

15 000 złotych strat po kolizji hondy i toyoty na Głubczyckiej
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem, uprzątnęli jezdnię z resztek rozbitych pojazdów. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 15 tys. zł (fot. OSP Pietrowice Wielkie).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 25 marca około godz. 14.00 na ulicy Głubczyckiej w Raciborzu. Zderzyły się tam honda accord (OGL) oraz toyota rav4 (SRC). Cztery osob, które podróżowały samochodami, zostały przebadane przez ratowników medycznych. Okazało się, że nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Policjanci ustalili, że winę za spowodowanie kolizji ponosi kierująca toyotą 43-letnia kobieta. Mundurowi ukarali ją mandatem karnym. 43-latka zderzyła się z kierującym hondą 19-latkiem wskutek nieprawidłowo przeprowadzonego manewru wyprzedzania.

Dodajmy, że 25 marca strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze w związku z dowozem osób na szczepienia (dwa wyjazdy w Kuźni Raciborskiej), a także przy Rynku w Raciborzu, gdzie zasłabł 18-letni mężczyzna. W pomieszczeniu, w którym przebywał 18-latek, nie stwierdzono obecności tlenku węgla. Ostatecznie ratownicy medyczni zabrali mężczyznę do szpitala.