Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Patrol

Tragiczny wypadek na D1 w Czechach przy granicy. To wydłużyło korki

17.03.2020 12:43 | 0 komentarzy | ska

Dziś w nocy wielu pracowników wracających z Czech musiało czekać po kilka godzin do kontroli na granicy. Sytuację pogorszył jeszcze tragiczny wypadek, do którego doszło około 1.00 w nocy na czeskiej autostradzie. 

Tragiczny wypadek na D1 w Czechach przy granicy. To wydłużyło korki
fot. AgaKa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tragiczny wypadek na D1 w Czechach przy granicy. To wydłużyło korki

Dramatyczną sytuację wracających pracowników spotęgował śmiertelny wypadek przy granicy. Kierowca samochodu ciężarowego zderzył się z dostawczakiem, w wyniku czego zginął kierowca busa. Uszkodzone zostały ponadto trzy inne auta. Kraksa ciężarówki poskutkowała zamknięciem odcinka czeskiej autostrady D1 na wysokości ostatniej stacji paliw. 

- Według wstępnych informacji kierowca ciężarówki z nieznanych przyczyn (nie można wykluczyć zaśnięcia za kierownicą) wjechał w furgonetkę, która dojeżdżała do pracy za sznurem ciężarówek, stojących przed przejściem granicznym. Wypadek spowodował śmiertelne obrażenia kierowcy furgonetki - poinformowała Soňa Štětínská, rzeczniczka lokalnej policji, cytowana przez "Moravskoslezský deník". Policjanci nie ujawniają narodowości uczestników zdarzenia. Spowodowało ono jednak ogromne utrudnienia, jeszcze bardziej komplikując sytuację kierowców na granicy.