Czwartek, 2 kwietnia 2020

imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana

RSS

Patrol

Policjanci sprawdzali, czy kierowcy ustępują pierwszeństwa pieszym [FILM]

08.03.2020 09:52 | 0 komentarzy | acz

Rybniccy policjanci przeprowadzili kolejną akcję w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji wykorzystali specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD).

Policjanci sprawdzali, czy kierowcy ustępują pierwszeństwa pieszym [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia, wspomagał wczoraj pracę policjantów z rybnickiej drogówki. Działania prowadzone były w celu zmniejszenia liczby wypadków i kolizji w najbardziej niebezpiecznych i zagrożonych miejscach na obszarze Rybnika.

Były to również działania profilaktyczne, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Stróże prawa znaleźli się przede wszystkim w rejonie przejść dla pieszych, gdzie doszło w ostatnim czasie do potrąceń. Policjanci zwracali uwagę na najczęściej popełnianie wykroczenia w relacji kierowcy-piesi. Do najczęstszych przewinień należą: nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, czy wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Dla osób popełniających wykroczenia drogowe nie było taryfy ulgowej.