Niedziela, 5 kwietnia 2020

imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny

RSS

Patrol

PILNE

Sędzia z Rybnika zaatakowana podczas rozprawy przez mieszkańca Wodzisławia

20.02.2020 18:44 | 15 komentarzy | acz

Sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku miała zostać zaatakowana podczas posiedzenia. Napastnik miał ją uderzyć pięścią i kopać.

Sędzia z Rybnika zaatakowana podczas rozprawy przez mieszkańca Wodzisławia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O ataku poinformowało stowarzyszenie Iustitia, na swoim profilu w serwisie Facebook. - Dziś sędzia Sylwia Rehlis z Sądu Rejonowego w Rybniku została napadnięta przez podsądnego na posiedzeniu. Podsądny przeskoczył przez stół sędziowski uderzył ją w pięścią w okolice obojczyka a następnie skopał. Protokolant obezwładnił napastnika - czytamy. Sędzia nie odniosła większych obrażeń i poprowadziła resztę zaplanowanych rozpraw.

Podinspektor Aleksandra Nowara z KWP w Katowicach poinformowała Polską Agencję Prasową, że na miejscu zdarzenia byli policjanci, obecni w tym momencie w sądzie. - Przebywali tam służbowo, ale nie w tej sprawie. Kiedy w budynku rozległ się alarm – możliwość jego uruchomienia jest w każdej sali sądowej – pobiegli na miejsce. Była tam już ochrona, wyprowadzała mężczyznę, który miał się zachować agresywnie na sali rozpraw – relacjonowała policjantka.

Sędzia bezpośrednio po zajściu nałożyła na napastnika, mieszkańca Wodzisławia, karę 14-dniowego pozbawienia wolności, zgodnie z art. 49 ustawy o sądach. - Policjanci przejęli 39-latka, by osadzić go w izbie zatrzymań w Raciborzu, w piątek trafi do aresztu w celu odbycia kary – poinformowała Aleksandra Nowara.

(acz)