Sobota, 25 stycznia 2020

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Patrol

Pani Monika nie pierwszy raz zatrzymała pijanego kierowcę

10.12.2019 10:14 | 1 komentarz | mak

Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Jarosław Grudziński spotkał się z mieszkanką Wodzisławia i podziękował jej za wzorową postawę obywatelską. Pani Monika uniemożliwiła dalszą jazdę samochodem 53-latkowi, który miał w organizmie ponad trzy promile.

Pani Monika nie pierwszy raz zatrzymała pijanego kierowcę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O postawie godnej naśladowania pisaliśmy już kilka dni temu. W poniedziałek komendant spotkał się z 35-latką, która ujęła kierowcę z trzema promilami. Szef wodzisławskich policjantów chciał osobiście podziękować kobiecie za wsparcie działań policji. Komendant Grudziński podkreślił także, że taka reakcja powinna być przykładem dla innych osób, które będą świadkami łamania prawa. Chęć niesienia pomocy oraz kreowanie praworządnych zachowań to bez wątpienia postawy godne naśladowania.

Sama bohaterka przyznała, że nie jest to jej pierwsze obywatelskie zatrzymanie kierowcy na podwójnym gazie. Tym razem, mimo iż jechała sama, również nie zawahała się zareagować. Pani Monika podkreśliła, że zawsze w takich sytuacjach myśli o ludziach, a zwłaszcza o dzieciach, które mogą stać się ofiarą pijanego pirata drogowego.

Podczas spotkania szef wodzisławskiego garnizonu wręczył pisemne podziękowania oraz drobne upominki z logo kampanii "Nie reagujesz — akceptujesz". Dziękując za pomoc, życzył mieszkańce wszystkiego najlepszego i wszelkiej pomyślności.