Czwartek, 23 stycznia 2020

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Patrol

Czterech kierowców straciło prawa jazdy

13.05.2019 18:09 | 4 komentarze | acz

Rybniccy mundurowi zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom w trosce o bezpieczeństwo ich samych oraz innych użytkowników dróg. Jednym z niechlubnych rekordzistów jest 39-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który przekroczył prędkość o blisko 80 km na godzinę.

Czterech kierowców straciło prawa jazdy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość, jechał 12 maja około godziny 14.00 ulicą Żorską. 22-letni kierujący oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Mundurowi ukarali pirata mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Ponadto zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Kolejne nieodpowiedzialne zachowanie zostało dostrzeżone przez policjantów z rybnickiej drogówki na ulicy Raciborskiej, około godziny 20.00. Tu w obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wyraźnie wskazuje do 50 km/h, kierujący suzuki 39-latek, poruszał się z prędkością 129 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny i przypisali 10 punktów karnych.

Również po północy nie brakowało nieodpowiedzialnych kierowców. Tym razem na ulicy Wodzisławskiej, stróże prawa zatrzymali 25-letniego kierowcę bmw. Rybniczanin przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h.

Kolejne, niosące za sobą duże zagrożenia dla bezpieczeństwa uczestników ruchu wykroczenia miały miejsce 13 maja, o godzinie 5.00 również na ulicy Wodzisławskiej. Policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę alfy romeo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. I w tym przypadku kierowca został ukarany mandatem karnym i przypisano mu 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Odbieranie praw jazdy piratom drogowym uzyskuje już społeczną akceptację niemal równą tej, która związana jest z przeprowadzaniem przez policjantów kontroli stanu trzeźwości.

(acz)