Sobota, 15 grudnia 2018

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Patrol

Chwycił wójta za słowo i trzyma

09.02.2018 12:30 | 0 komentarzy | ma.w

Na zebraniu strażackim w Makowie (gmina Pietrowice Wielkie) jeden z członków OSP Witold Kolowca (na zdj.) zniecierpliwił się obietnicami płynącymi z urzędu w sprawie rozbudowy remizy.

Chwycił wójta za słowo i trzyma
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Maków jest niewielką jednostką, ale znajduje się w pobliżu wielkiej fabryki – Eko-Okien. OSP dba o bezpieczeństwo pożarowe okolicy, w tym wspomnianego zakładu pracy. Tutejsi strażacy potrzebują w tym celu większego wozu bojowego, ale nie mieliby go gdzie trzymać, bo obecny garaż go nie pomieści. Gmina obiecała inwestycję przed rokiem, ale ostatecznie jej nie zrealizowano.

Mieszkający przy remizie Witold Kolowca – znany pietrowicki konferansjer, zawodowo związany wcześniej z siecią Novex oraz Chempestem, postanowił wydobyć od wójta deklarację rozbudowy garażu dla OSP Maków. Wykorzystał zebranie sprawozdawcze, gdzie gościł Andrzej Wawrzynek. Ten potwierdził, że inwestycja jest planowana przez samorząd. – Kiedy wchodzą budowlańcy z robotą? Proszę o konkrety – przycisnął Kolowca. Wójt zapowiedział rozpoczęcie prac w kwietniu. – Trzymamy za słowo – stwierdził w imieniu strażaków z Makowa ich członek wspierający Witold Kolowca. Dodał, że w następnej kolejności gmina będzie musiała pomyśleć jak pomóc miejscowym w zakupie dużego wozu bojowego.

(m)

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.