Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Dziesięc kilogramów narkotyków na plantacji w Mszanie

28.08.2017 11:20 | 2 komentarze | acz

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali w Gołkowicach 19-latka oraz 20-latka, podejrzanych o posiadanie narkotyków. 

Dziesięc kilogramów narkotyków na plantacji w Mszanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie przeszukania kryminalni odkryli spore ilości zakazanych substancji. Zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany. 19-latkowi śledczy udowodnili nie tylko posiadanie, ale także handel środkami odurzającymi. Prokurator zastosował wobec mężczyzn policyjny dozór. Za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków 19- latkowi grozi nawet 8-letni pobyt w więzieniu. Natomiast 20-latkowi za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Nie trzeba było dłużej czekać na kolejne efekty pracy śledczych. 25 sierpnia wodzisławscy kryminalni dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej ustalili, że w Mszanie ma znajdować się miejsce gdzie dochodzi do przestępstw narkotykowych. 10 metrów od ulicy Górniczej, w zaroślach pies służbowy "Tila" z Śląskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Katowicach zaznaczył ślad zapachowy. Śledczy ujawnili w sumie 10,5 kilograma pociętych krzewów marihuany.

Miejsce wydarzenia: