Piątek, 3 lipca 2020

imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

RSS

Patrol

Pobicie na Chwałowickiej w Rybniku

16.05.2017 10:57 | 0 komentarzy | acz

Bezpośrednio po zgłoszeniu policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 32-letniego rybniczanina.

Pobicie na Chwałowickiej w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony weekend dyżurny rybnickiej policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu. Informację przekazał policjant który w czasie wolnym od służby, przejeżdżając ulicą Chwałowicką zauważył dwóch napastników, którzy bili leżącego na ziemi mężczyznę. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol prewencji. Interweniujący policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Jeden z napastników przewrócił pokrzywdzonego na ziemię i uderzał go po głowie. Następnie, wykorzystując jego stan bezbronności, bandyci kopali go po całym ciele i uderzali pięściami w twarz, po czym uciekli.

Po kilku minutach policjanci zatrzymali napastników. Okazało się, że to znani rybnickim stróżom prawa bezdomni mężczyźni w wieku 28 oraz 31 lat. Starszy z nich był w przeszłości karny za przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzani zostali przewiezieni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawili im zarzut pobicia. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo, grozi im kara do 3 lat więzienia. O ich dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

Miejsce wydarzenia: