środa, 30 września 2020

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

RSS

Patrol

Panie władzo, bełkoczę, bo brałem narkotyki

16.02.2017 10:12 | 0 komentarzy | acz

Wczoraj mundurowi z bielskiego oddziału prewencji pełniąc służbę w Wodzisławiu zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i jechał bez załączonych świateł mijania.

Panie władzo, bełkoczę, bo brałem narkotyki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierowca forda mondeo jechał ulicą 1000-lecia. Ledwo dało się rozmawiać, jego bełkotliwa mowa wskazywała na spożycie alkoholu. Zapytany o używanie w ostatnim czasie jakichś środków przyznał że godzinę temu zażywał narkotyki. 19-latek powiedział także mundurowym, że nie posiada prawa jazdy. Za wykroczenia jakich się dopuścił został ukarany mandatem karnym.

W trakcie przeszukania samochodu mundurowi znaleźli wagę elektroniczną oraz plastikowe pudełko z kryształami oraz woreczek z białym proszkiem. Pasażerem pojazdu był nieletni, który został przekazany pod opiekę rodzicom. A z zatrzymanym kierowcą udano się do szpitala celem pobrania krwi, by sprawdzić, czy nie kierował pojazdu będąc pod działaniem środków odurzających, bo stan jego trzeźwości był bez zarzutów.

Teraz zabezpieczone środki w ilości ponad 7 gram trafią do badań, a ich właściciel stanie przed sądem za ich posiadanie. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Miejsce wydarzenia: