środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Patrol

Pijany wjechał w radiowóz. Miał trzy promile i zakaz do 2020 roku

09.11.2016 09:49 | 1 komentarz | acz
Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 10:44

Prawie 3 promile alkoholu w swoim organizmie miał 26-letni kierowca mitsubishi, który spowodował kolizję z policyjnym radiowozem. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.

Pijany wjechał w radiowóz. Miał trzy promile i zakaz do 2020 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z wydziału prewencji rybnickiej komendy przeprowadzali interwencję wobec awanturującego się mężczyzny w autobusie komunikacji miejskiej, który stał na przystanku przy ulicy Budowlanych w Rybniku.

W pewnym momencie w policyjny radiowóz z włączonymi sygnałami uprzywilejowania, uderzył jadący w kierunku skrzyżowania z ulicą Góreckiego kierujący mitsubishi, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariuszowi, który przebywał właśnie w radiowozie nic się nie stało. W pościg za uciekinierem ruszył drugi patrol, który po kilku minutach na ulicy Świętego Józefa zatrzymał pojazd.

Kierujący był nietrzeźwy. Wynik badania na alkomacie wykazał u 26-letniego mieszkańca Rybnika, prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, mężczyzna posiada także czynny zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku. 26-letni rybniczanin został już przesłuchany i usłyszał zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzania pojazdu, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia.
(acz)