środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Patrol

Przestępca podał się za brata bliźniaka. Grozi mu 10 lat więzienia

17.05.2016 08:58 | 1 komentarz | żet

Policjanci z komisariatu w Radlinie zatrzymali 54-latka, który wybijając szybę w drzwiach próbował włamać się do sklepu spożywczego. Aby uniknąć odpowiedzialności, wprowadził mundurowych w błąd podając się za swojego brata... bliźniaka.

Przestępca podał się za brata bliźniaka. Grozi mu 10 lat więzienia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stróże prawa z radlińskiego komisariatu dostali wezwanie na ulicę Solskiego, gdzie miało dojść do próby włamania. Na miejscu zastali zgłaszającą, która przekazała, że nieznany jej mężczyzna wybił kamieniem szybę w drzwiach wejściowych do sklepu i uciekł.

Policjanci posiadając rysopis sprawcy rozpoczęli jego poszukiwania. Nie trwało to jednak długo. Na tej samej ulicy, przy jednym z bloków zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi podanemu przez kobietę. Mężczyznę zatrzymano i wylegitymowano.

Zgłaszająca rozpoznała włamywacza. W związku z tym, że 54-latek nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów a z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że ma brata bliźniaka, za którego już nie raz się podawał, mundurowi woleli to sprawdzić i pojechali potwierdzić jego tożsamość u rodziców. Nie mylili się. 54-latek i tym razem podał dane swojego brata. Nie uniknie jednak odpowiedzialności i odpowie za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy oraz za próbę włamania. Grozi mu do 10 lat więzienia.

źródło: KPP Wodzisław, oprac. żet