Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Okna plastikowe w nowoczesnym budownictwie

03.09.2019 19:45 | 0 komentarzy | (s)

Podczas zamawiania stolarki okiennej, pod uwagę warto wziąć styl aranżacji. Wnęki okienne dopasowane do charakteru pomieszczenia będą się z nim komponować. Okna plastikowe czy aluminiowe pełnią wówczas rolę ciekawego dodatku. Podkreślają cały koncept, a wpadające przez szyby światło to istotny element współczesnych wnętrz.

Okna plastikowe w nowoczesnym budownictwie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Duże przeszklenia w nowoczesnych aranżacjach

Surowy styl industrialny, prosty minimalizm czy wypełnione bielą wnętrza skandynawskie skorzystają na zastosowaniu dużych przeszkleń. Inwestorzy wykańczający swoje domy wybierają wysokiej jakości wzmocnione okna plastikowe, z pomocą których pomieszczenie otwiera się na ogród czy widok na miasto. Współczesne technologie produkcji umożliwiają łączenie tworzyw sztucznych z szybami o znacznych rozmiarach.

- Alternatywą w przypadku wyjątkowo dużych przeszkleń pozostają okna aluminiowe. Jednak potrzebom wielu naszych klientów w zupełności odpowiadają nowoczesne okna PVC, które parametrami wcale nie ustępują modelom z aluminium - informuje przedstawiciel producenta stolarki okiennej Hensfort.

To dobra informacja dla konsumentów. Okna plastikowe są bowiem sporo tańsze, a przez to znacznie przystępniejsze dla przeciętnego polskiego inwestora. Szczególnie gdy ma on za sobą budowę domu czy biurowca. Ostatnie miesiące to czas podnoszenia cen za materiały budowlane. Ulgą okazuje się możliwość zaoszczędzenia na zakupie stolarki okiennej.

Wracając jednak do nowoczesnych aranżacji, trzeba podkreślić ich otwarty układ, wysokie sufity, a nawet antresole w loftach. Duże przeszklenia są tu niemal obowiązkowe, ponieważ przekładają na więcej światła we wnętrzach. Pasują też do pozbawionego ścian pomieszczenia o znacznej powierzchni.

Nietypowe okna plastikowe

We współczesnej aranżacji można sobie pozwolić na stosunkowo wiele. Realizowane są nietypowe, niekiedy bardzo ambitne projekty. Wśród nich okrągłe nieruchomości, głównie domy kopułowe. Można w nich zastosować tradycyjne okna plastikowe w uniwersalnym rozmiarze. Mimo to śmiałkowie decydujący się na postawienie takiej oryginalnej budowli szukają bardziej adekwatnej stolarki. W konsekwencji wnęki okienne przyjmują kształt koła lub są lekko zaokrąglone.

Na szczęście okna PVC tworzy się obecnie w różnych wariantach. Materiał stosowany do ich produkcji daje się formować wedle uznania, co niewątpliwie przekłada się na popularność tego rodzaju okien. Podobnie jest z barwieniem ich na wybrany kolor. Dzisiejsze aranżacje są bardzo odmienne, a co za tym idzie pasują do nich różne okna plastikowe. Z wyborem barwy profilu lepiej jednak nie eksperymentować. Powinien być poprzedzony gruntownym zastanowieniem nad stylem aranżacji, wyposażeniem, a nawet przeznaczeniem wnętrza. Nazbyt krzykliwe rozwiązania nie są wskazane, ponieważ szybko wychodzą z mody. Nie oznacza to jednak, że okna plastikowe muszą być białe. Przeciwnie, do wielu elewacji pasują modele wykończone na szaro czy granatowo. To bezpieczne rozwiązanie także we współczesnych aranżacjach. Stonowane kolory są bardziej ponadczasowe, więc nie będzie problemu w razie remontu czy przemeblowania.

Okna wizytówką domu

Tak modne współcześnie duże okna plastikowe potrafią odmienić wygląd domu na zewnątrz, a także w jego środku. Przeszklenia znacznych rozmiarów to swoista wizytówka nieruchomości na miarę XXI wieku. Nie są obowiązkowe, ale rzadko który inwestor z nich rezygnuje. Ludzie naturalnie dążą do przebywania w jasnych wnętrzach, ponieważ pozytywnie wpływa to na ich zdrowie i samopoczucie. Nie mówiąc już o tym, że duże okna uatrakcyjniają budynek. Podnoszą jego wartość, czynią oszczędniejszym w utrzymaniu i bardziej funkcjonalnym. Szczególnie zimą, kiedy nie trzeba tak często włączać sztucznego światła.

Materiał zewnętrzny