Niedziela, 24 lutego 2019

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Najdroższe ulice w Polsce pod względem zakupu mieszkań

02.12.2018 20:19 | 3 komentarze | (s)

Polacy coraz częściej kupują luksusowe nieruchomości – stylowe lofty, mieszkania w zabytkowych kamienicach czy nowoczesnych apartamentowcach, zlokalizowanych w najbardziej prestiżowych dzielnicach miast. Sprawdź, gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Polsce i ile są warte.

Najdroższe ulice w Polsce pod względem zakupu mieszkań
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Warszawa – nie tylko ulica Złota

Do niedawna ulica Złota uchodziła za jeden z najbardziej prestiżowych adresów w stolicy. W ostatnich latach Apartamenty Złota 44 zostały jednak daleko w tyle za innymi warszawskimi inwestycjami, przesuwając ulicę Złotą na odległe, dziesiąte miejsce w rankingu najdroższych ulic w stolicy (średnia wartość metra kwadratowego – 14 862 zł). Oto jedne z najdroższych mieszkań w Polsce.

Obecnie najdroższą ulicą w Warszawie jest Twarda. Za jeden metr kwadratowy mieszkania płacono tutaj w ubiegłym roku średnio prawie 27 000 złotych. Za tę statystykę odpowiedzialna jest przede wszystkim inwestycja Apartamenty Cosmopolitan, czyli 44-piętrowy budynek o całkowicie przeszklonej fasadzie, zapewniającej widok na panoramę miasta. To z pewnością jedna z najbardziej luksusowych nieruchomości w stolicy.

Na drugim miejscu w Warszawie znalazła się ulica Parkowa, na której metr kwadratowy mieszkania kosztuje nieco ponad 25 000 złotych. Cena ta jest przede wszystkim zasługą inwestycji Parkowa 19. Apartamenty zlokalizowane pod tym adresem dwukrotnie wygrywały ranking na najdroższe mieszkania, jakie sprzedano w Polsce – w roku 2014 była to kwota 6 800 000, w 2016 zaś 7 750 000 złotych.

Luksusowe nieruchomości w Krakowie – najdroższe adresy

Podobnie jak w przypadku Warszawy, najdroższą dzielnicą Krakowa jest Śródmieście. Widok na Wawel i bliskość Rynku Głównego sprawiają, że to właśnie tutaj powstają najbardziej prestiżowe inwestycje i luksusowe nieruchomości.

Najdroższa para ulic w stolicy małopolski to Sukiennicza i Koletek. Kupno mieszkania w tym miejscu to wydatek niemalże 14 000 złotych za metr kwadratowy. Wysokość cen to przede wszystkim zasługa inwestycji Angel Wawel, zlokalizowanej na zbiegu ulic Sukienniczej i Koletek. W zrewitalizowanej, zabytkowej nieruchomości, pochodzącej z XVI wieku, kupiono jeden z najdroższych lokali w Krakowie – 192-metrowy apartament, znajdujący się na najwyższym piętrze Angel Wawel, za który zapłacono 3 700 000 złotych.

Na drugim miejscu podium znalazła się ulica Zwierzyniecka. Za metr kwadratowy mieszkania pod tym adresem Krakowianie muszą zapłacić nieco ponad 13 000 złotych. Ceny na Zwierzynieckiej winduje przede wszystkim prestiżowe, zamknięte osiedle Angel Plaza, którego mieszkańcy mogą podziwiać ze swoich okien Wisłę oraz Zamek Królewski na Wawelu.

Najdroższe mieszkania w Polsce – Trójmiasto

Pod względem cen mieszkań w Trójmieście zdecydowany prym wiedzie Gdynia, w której powstały jedne z najdroższych inwestycji mieszkaniowych w Polsce. Oto, gdzie znajdziesz najbardziej luksusowe nieruchomości.

Najdroższą ulicą Trójmiasta jest zlokalizowana na Gdyńskim Orłowie ul. Króla Jana III. Kupno mieszkania pod tym adresem wiąże się z wydatkiem około 30 000 złotych za metr kwadratowy. Ceny na ulicy Króla Jana III podbijają dwie niezwykle prestiżowe inwestycje – Prokom Park oraz Apartamenty w Orłowie. W pierwszym z nich najdroższy apartament sprzedano za 4 900 000, w drugim za 2 900 000 złotych.

Na drugim miejscu rankingu znalazła się ulica Jelitkowska w Gdańsku, gdzie za jeden metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić średnio ponad 18 000 złotych. Na tak wysoką cenę wpływa przede wszystkim inwestycja Sea Apartments, czyli kompleks apartamentowców, zlokalizowanych tuż przy plaży, z widokiem na zatokę. Najdroższe mieszkanie w tej inwestycji zostało sprzedane za kwotę 5 600 000 złotych.

Najdroższe adresy w Polsce to ulice znajdujące się w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, na których powstały prestiżowe inwestycje mieszkaniowe. W związku z tym, że rynek luksusowych nieruchomości w Polsce stale rośnie, można spodziewać się, iż ranking najdroższych ulic w ciągu kolejnych lat będzie podlegał dynamicznym zmianom.

Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!

Materiał zewnętrzny