Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Rybnik Park czyli loty balonowe, tatuaże i pole biwakowe

05.07.2015 10:02 | 0 komentarzy | pm

Przy okazji koncertu Linkin Park odbędą się w Rybniku liczne imprezy, które mają sprawić, że fani zespołu przeznaczą na pobyt w naszym mieście więcej czasu, niż tylko 3 koncertowe godziny. Cała akcja nosi nazwę Rybnik Park.

Rybnik Park czyli loty balonowe, tatuaże i pole biwakowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystko rozpocznie się w sobotę, 22 sierpnia fiestą balonową, która potrwa 3 dni. Weźmie w nim udział 12 ekip, składających się z 4-osobowych załóg. Uczestniczy przejadą z koszami balonowymi m.in. przez rynek, ul. Jana Sobieskiego aż na plac przy bazylice. W sobotę i niedzielę startować będą dwie godziny po wschodzie słońca i dwie godziny przed zachodem słońca. Zostanie ogłoszony również konkurs fotograficzny pt. „Balony nad Rybnikiem”. Główną nagrodą będzie w nim… przelot balonem.

W niedzielę, 23 sierpnia na rynku królować będą tatuatorzy z salonu Ink-ognito, którzy zaprezentują film o technice powstawania tatuażu, przeprowadzą warsztaty banana-ink – tatuowanie na skórce z banana, przygotują wystawę prac muzeum tatuażu, a także namalują na żywo obraz Linkin Park Live metodą air-brush.

Miejscem kolejnej atrakcji będzie hala widowiskowo-sportowa w Rybniku-Boguszowicach, w której odbędzie się Silesian Electronic Sports Arena czyli zmagania miłośników gier komputerowych, a w szczególności: CS:GO, League of Legends, Hearthstone, Heroes of the Storm, Fifia 15 czy Tekken.

Dla wszystkich zainteresowanych spędzeniem całego weekendu w Rybniku, przygotowane zostanie pole biwakowe na rybnickich błoniach, gdzie przenocować będzie mogło 400 osób. Każda osoba, która wykupi miejsce (w cenie 20 zł za dobę), otrzyma przewodnik po imprezie Rybnik Park, identyfikator uprawniający do wejścia na „Rudę” oraz na przejazd komunikacją miejską.

– Wszystkie imprezy będą doskonałym uzupełnieniem koncertu, zapewniając dodatkową moc wrażeń. Z pewnością będą też znakomitym wstępem do jednego z najważniejszych tegorocznych muzycznych wydarzeń w Polsce. Zależy nam, aby ściągnąć na nasz koncert jeszcze większą rzeszę ludzi i pokazać Rybnik od jak najlepszej strony. Chcemy, by miasto ożyło w związku z koncertem Linkin Park – powiedział Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, zapewniając jednocześnie, że imprez towarzyszących będzie znacznie więcej. Na oficjalnej prezentacji Rybnik Park zaprezentowano to tylko te największe i już pewne.