środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Kultura

Koniec Świata w Szufladzie

29.11.2011 17:46 | 0 komentarzy | przy

9 grudnia o godz. 20.00 w Pubie Szuflada w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się koncert zespołu Koniec Świata.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Bilety: 15 PLN w przedsprzedaży / 22 PLN w dniu koncertu

Koniec Świata to rock&rollowo-folkowa wizytówka Śląska. Od 2000 roku zagrali ponad 700 koncertów w Polsce, a także Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie, w tym kilka wspólnych tras m.in z zespołami Akurat, Happysad i Farben Lehre. Byli na największych festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin, Seven Festival.  Na pięciu albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną.

Koniec Świata na swoich płytach umiejętnie łączy trudne tematy utworów ze zwiewnymi, wpadającymi w ucho melodiami, lecz dopiero koncerty pozwalają w pełni przekonać się o ich sile. Świetny kontakt z publicznością, śpiewającą z zespołem refreny, a nawet całe utwory. Energia i profesjonalizm na scenie. To wszystko stawia Koniec Świata w gronie pretendentów do miana „głosu pokolenia ” dzisiejszych nastolatków i dwudziestoparolatków.

Poza wydawaniem płyt i intensywnym koncertowaniem muzycy znajdują czas także na inne zajęcia: W 2007 roku Jacek Stęszewski i Jacek Czepułkowski skomponowali muzykę do filmu „Raj za Daleko” w reżyserii Radosława Markiewicza, a obraz ten został uznany za najlepszy film polski na Festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Koniec Świata aktualnie promuje swoje szóste wydawnictwo – podwójną składankę największych przebojów wydaną  na 10 jubileusz powstania zespołu. Kompilacja dostępna jest pod dwoma tytułami: “X lat zespołu” oraz “X lat wydawcy”, a płyty różnią się zawartym na nich wyborem utworów. Jak sama nazwa wskazuje kluczem tego wyboru były odmienne gusta wydawcy i  muzyków, przez co Koniec Świata po raz pierwszy w Polsce wydał dwie niezależne płyty typu “The best of” jednocześnie.