Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Kultura

Koncert Keitha Dunna przeniesiony. Muzyk nagrał wiadomość dla raciborzan

04.11.2020 09:47 | 0 komentarzy | rck

Koncert amerykańskiego harmonijkarza Keitha Dunna planowany w ramach Zaduszek bluesowych w najbliższą niedzielę 8 listopada o godz. 17.00 w DK Strzecha zostaje przeniesiony na początek 2021 roku. - Prosimy śledzić informacje na stronie www.rck.com i naszym profilu facebookowym - informuje Raciborskie Centrum Kultury.

Koncert Keitha Dunna przeniesiony. Muzyk nagrał wiadomość dla raciborzan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Bilety można zwrócić w kasach RCK, a te zakupione w internecie przez stronę www.biletyna.pl. Keith Dunn, by osłodzić nam troszeczkę tą stratę przesyła muzyczne pozdrowienia, jakże spersonalizowane dla Raciborza.

Keith Dunn- harmonijkarz, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Urodzony w Bostonie, wyrósł w tradycji czarnej muzyki amerykańskiej. Jest siostrzeńcem legendy bluesa Jimmiego McCraklina. Już w wieku 12 lat zaczał grać na harmonijce utwory od Mozarta po Muddy Waters. Znany jest na scenach od Nowego Orleanu, Seulu przez Paryż, Amsterdam do Petersburga . Wielokrotnie występował w Polsce szczególnie w latach 90-tych. Znany jest ze swoich ogromnych umiejetności improwizacyjnych oraz melodycznego i perkusyjnego grania na harmonijce z zespołem. Występował i nagrywał min. z James Cotton, Hubert Sumlin, Roy Eldridge, Big Walter Horton, Lurrie Bell, Jimmy Rogers and Big Mama Thornton. Rozwinął także swój autorski project- “Keith Dunn – Alone With The Blues”. Keith jest jedynym artystą obecnie, który w taki sposób występuje: głos i harmonijka. Album „Alone With The Blues” był wielokrotnie nagradzany.

źródło: RCK