Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Tradycyjny bazar i odpust parafialny się nie odbędą. Powód? Koronawirus

11.08.2020 14:02 | 0 komentarzy | juk

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń dotyczących tzw. strefy czerwonej, wśród mieszkańców regionu pojawiają się pytania, co z tegorocznym Eko-Bazarem w Radlinie oraz straganami rozstawianymi w ramach tamtejszego odpustu parafialnego.

Tradycyjny bazar i odpust parafialny się nie odbędą. Powód? Koronawirus
W tym roku 15 sierpnia na radlińskim placu przy fontannie nie zostaną ustawione stragany z naturalną i zdrową żywnością. (fot. Marcelina Sosna)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od kilku lat 15 sierpnia włodarze Radlina zapraszają na wydarzenie pn. Eko-Bazar. Na odwiedzających czekały zawsze stoiska z m.in. miodem z lokalnych pasiek, artykułami spożywczymi, kosmetykami naturalnymi oraz roślinami i dekoracjami do domu i ogrodu. Eko-Bazar miał być urozmaiceniem tradycyjnego biertułtowskiego odpust parafialnego z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

- W obecnej sytuacji, biorąc pod uwagę wymogi prawne i obostrzenia, jakim podlegamy, nie ma możliwości zorganizowania tego typu wydarzenia. Dlatego Eko-Bazar organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie zostaje odwołany - informuje Marek Gajda z radlińskiego magistratu. Dodaje, że miasto nie będzie również użyczało swoich terenów na rzecz sprzedających. W efekcie odpust biertułtowski odbędzie się tylko jako uroczystość religijna. - Wiemy, że te decyzje budzą różne reakcje. Jednak my musimy trzymać się przepisów, mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie - podkreśla Marek Gajda. - Apelujemy, aby w tym dniu skupić się na przebywaniu we własnym gronie i w gronie najbliższych. Zaplanujcie 15 sierpnia w najlepszy w możliwych sposobów, nie narażając przy tym siebie, ani innych - dodaje.