Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Na seans do kina Bałtyk wejdą tylko zdrowi widzowie

19.06.2020 07:43 | 0 komentarzy | ma.w

W piątek, 19 czerwca kino Instytucji Filmowej Silesia Film: Bałtyk w Raciborzu rusza z repertuarem. W weekend otwarcia znalazły się wybrane przez widzów filmy, w specjalnej cenie 13 zł za bilet. Nowością jest reżim sanitarny.

Na seans do kina Bałtyk wejdą tylko zdrowi widzowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystkich miłośników kina i stęsknionych widzów Instytucja Filmowa Silesia Film zaprasza do swoich kin, jednocześnie przypominając, że seanse będą odbywać się w nieco innych warunkach, które mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim odwiedzającym kino widzom.

-Wszystkim zależy, aby wizyty w kinie były teraz nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszego zdrowia. Aby widzowie odwiedzający kina Silesia Film mogli czuć się spokojnie, pracownicy kin na bieżąco dbają o utrzymanie kin w czystości: regularnie dezynfekowane są klamki, poręcze, blaty, terminale płatnicze, toalety oraz sale kinowe. Obsługa kin pracuje w maseczkach lub przyłbicach, a przy stanowiskach kasowych, jeśli nie były zabezpieczone szybą, zamontowane zostały osłony z pleksi- informuje Paulina Kwas specjalistka ds. promocji

Jednocześnie, Silesia Film przypomina i prosi widzów o przestrzeganie kilku podstawowych zasad, jakie będą przez najbliższy czas obowiązywać w kinach:

  • po wejściu do kina oraz przed wejściem na salę kinową dezynfekujemy dłonie: środki do dezynfekcji będą dostępne w wyznaczonych miejscach,
  • na terenie kina – w tym na sali kinowej - zasłaniamy nos i usta: maseczką lub przyłbicą,
  • w kolejkach – do kasy, na salę kinową, do toalety oraz przy wyjściu z kina – zachowujemy przepisowy odstęp 2 metrów,
  • sale kinowe będą zapełnione maksymalnie do połowy, dlatego: na sali kinowej zajmujemy miejsca wskazane przez obsługę kina: z zachowaniem zasady naprzemienności rzędów (układ miejsc w tzw. szachownicę) i z zachowaniem odstępu między widzami, jeśli mieszkacie razem, możecie usiąść obok siebie.

Kina zachęcają również, by bilety na seanse kupować on-line za pośrednictwem strony Filmowa.net. Jeśli nie macie takiej możliwości i zdecydujecie się na zakup w kinie – najlepiej wybierać płatność kartą zamiast gotówką.

W trosce o zdrowie uczestników seansów zgodnie z rekomendacją znajdująca się w wytycznych dla kin w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, kina Silesii Film będą prosić widzów o wypełnienie i przekazanie pracownikowi przy wejściu na salę kinową oświadczenia dotyczącego aktualnego stanu zdrowia zawierającego dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon kontaktowy i/lub adres e-mail). Zbieranie danych jest zalecane, by ułatwić służbom sanitarnym dochodzenie epidemiologiczne w przypadku wykrycia, że osoba zakażona brała udział w danym wydarzeniu.

Formularz oświadczenia można znaleźć do pobrania na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film. Najlepiej wypełnić go przed przyjściem do kina, ale jeśli nie będziecie mieć takiej możliwości - formularz będzie dostępny w kasie. Osoby, które zakupiły bilet on-line, otrzymały formularz dołączony do biletu.

Co ważne - w przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie podpisuje rodzic lub opiekun prawny.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania kin Instytucji Filmowej Silesia Film w czasie zagrożenia epidemicznego są dostępne w „Regulaminie i procedurach bezpieczeństwa w kinie”, który znajduje się na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film oraz na Filmowa.net.


Weekend otwarcia w raciborskim kinie Bałtyk:

Repertuar 19-25.06.2020 r.:

„NAPRZÓD” – godz.14.40

„DŻENTELMENI” – godz. 17.15

„HEJTER. SALA SAMOBÓJCÓW” – godz.20.00