Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Kultura

"Coraz lepiej" w prezencie od biblioteki i Ibuk Libra

10.02.2020 18:32 | 0 komentarzy | d

IBUK Libra oraz raciborska biblioteka prezentują książkę Mark Juddery "Coraz lepiej. Dlaczego świat nie schodzi na psy" poświęconą temu, w jaki sposób patrzymy na świat. Skoro jest tak źle, to dlaczego jest coraz lepiej? Ten i pozostałe 2092 e-booki można wypożyczyć za darmo, bez wychodzenia z domu do 29 lutego.

"Coraz lepiej" w prezencie od biblioteki i Ibuk Libra
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy uważasz, że dzisiejszy świat jest gorszy niż kiedykolwiek w historii? Czy wierzysz, że stopniowo tracimy grunt pod nogami? Jeżeli tak, nie jesteś w tym osamotniony. Istnieją niezliczone powody, dla których sądzimy, że dzisiejszy świat jest absolutnie najgorszy w historii. Czy jednak w zderzeniu z faktami da się to stanowisko obronić? Niekoniecznie. Współczesny świat nie jest idealny – ciągle się w nim zabijamy, cierpimy głód i choroby. Jednocześnie jeszcze nigdy w historii świata zjawiska te nie miały tak marginalnego charakteru. Jeszcze nigdy nie było tak dobrze, jak teraz: pokój na świecie jest o wiele bardziej cenioną wartością niż setki lat temu. Dzisiejszych dyktatorów nie sposób porównać z Attylą czy Dżyngis-chanem. Walczymy o równe traktowanie kobiet, przeciwstawiamy się rasizmowi. Coraz skuteczniej walczymy z chorobami nękającymi ludzkość. Sprzeciwiamy się krzywdzeniu zwierząt. Jesteśmy milsi. Trudno w to uwierzyć? Mark Juddery pokazuje, że obszarów, w których jest coraz lepiej, jest o wiele więcej, a czas, w którym żyjemy, jest absolutnie wyjątkowy w historii świata.

Aby wypożyczyć książkę, konieczny jest jedynie dostęp do internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

źródło: MiPBP Racibórz