środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Kultura

Patriotycznie w Pietraszynie [ZDJĘCIA]

06.10.2018 10:20 | 0 komentarzy | mad

W czwartek i piątek w dawnym budynku granicznym w Pietraszynie odbywały się przesłuchania w ramach konkursu Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej „Tu wszędzie jest nasza ojczyzna...”. Wyniki poznamy w niedzielę.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszego dnia zaprezentowali się wokaliści, z kolei drugiego przesłuchiwano w zakresie recytacji. W konkursie uczestniczyło 80 osób. – Był bardzo wysoki poziom – mówi nam Andrzej Tomczyk, jeden ze współorganizatorów wydarzenia.

Werdykt poznamy w niedzielę podczas koncertu laureatów, który odbędzie się na Zamku Piastowskim w Raciborzu, wydarzenie zaplanowano na godzinę 17.00. – Każdy ze zdobywców pierwszego, drugiego, trzeciego miejsca wystąpi ze swoim wykonaniem, dodatkowo przygotowaliśmy niespodziankę – dodaje Tomczyk. – Serdecznie zapraszamy – dopowiada Adrianna Górka, przewodnicząca konkursu recytatorskiego.

Organizatorzy zapowiadają kontynuację przedsięwzięcia w przyszłych latach. – Liczba uczestników, która w tym roku się zgłosiła, jest dla nas dowodem, że konkurs jest potrzebny i wyczekiwany – puentuje Andrzej Tomczyk.

Organizatorami konkursu są: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ARS, Studio Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie. Odbywa się on przy współpracy Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.

Lista laureatów

Kategoria recytacje:

  1. Jakub Weiner – Szkoła Podstawowa w Pietrowicach Wielkich
  2. Marcin Franaszek – Raciborskie Centrum Kultury
  3. Emilia Klimża – Studiu MPiT ARS w Pietraszynie
  4. Marta Musioł – Fundacja Górnośląska Akademia Umiejętności
  5. Iwona Sadowska – Zespół Szkół w Tułowicach
  6. Estera Brzoska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu
  7. Agnieszka Rajda – Raciborskie Centrum Kultury w Raciborzu
  8. Ewelina Kozub – Szkoła Podstawowa w Lubomii
  9. Julia Różycka – II Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu
  10. Dawid Wypler – Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu
  11. Natalia Myszogląd – Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu
  12. Aleksandra Dzedzej – Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej

Kategoria twórczość własna:

  1. Szymon Maćków – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Grabinie
  2. Patrycja Bukowska - Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Grabinie

Kategoria wokalna:

  1. Izabela Snażyk – Zagórnik
  2. Michał Mielnik- Szkołą Podstawowa nr 1 w Raciborzu
  3. Renata Galas – Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej
  4. Oliwia Gronowicz – Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu
  5. Roksana Zarówny -Zespół Szkół w Tułowicach
  6. Marta Plura – Studio MPiT ARS w Pietraszynie
  7. Aleksandra Figurniak – Młodzieżowy Dom Kultury Raciborzu
  8. Maja Kołpacka – Studio MPiT ARS w Pietraszynie
  9. Anna Wac – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie
  10. Ewa Plura – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Samborowicach
  11. Dawid Goc – Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego w Raciborzu
  12. Emilia Franica – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pogrzebieniu
  13. Ewelina Kozub – Szkoła Podstawowa w Lubomii
  14. Karolina Kowol – Szkoła Podstawowa nr 3 w Raciborzu
  15. Krzysztof Krolik – Szkoła Podstawowa w Kornowacu
  16. Aleksandra Bielewicz – Dom Kultury Boguszowice - Bielsko – Biała