Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Kultura

Hanna Banaszak w Wodzisławskim Centrum Kultury

06.02.2018 10:33 | 1 komentarz | AgaKa

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wodzisławskiego środowiska jazzowego, już w piątek, 2 marca odbędzie się koncert ikony polskiej muzyki jazzowej, Hanny Banaszak. Wokalistka wraz z zespołem pojawi się na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury i zaprezentuje autorski program z najpopularniejszymi jej utworami, jak „Pogoda ducha” czy „Samba przed rozstaniem”.

Hanna Banaszak w Wodzisławskim Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hanna Banaszak na początku lat 70. śpiewała w lokalnym amatorskim zespole, a także w duecie z gitarzystą i wokalistą Piotrem Żurowskim (Hanna i Piotr). Na scenie ogólnopolskiej zadebiutowała w 1976 na XIV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie „Młode Talenty”.  W latach 1977-1979 współpracowała z zespołem Sami Swoi, z którym koncertowała w Polsce Europie. Karierę solową wokalistka rozpoczęła w 1980 roku. Współpracowała m.in.: z Jeremim Przyborą, Jerzym Wasowskim, Zbigniewem Górnym, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim.

Oprócz tego Banaszak użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie Miłość ci wszystko wybaczy (1981) i zaśpiewała arię ze Stabat Mater Vivaldiego w filmie Siekierezada (1985). Wokalistka ma na koncie również kilka recitali telewizyjnych, a poza muzyką zajmuje się pisaniem poezji. Najbardziej popularne utwory w wykonaniu Hanny Banaszak to "Pogoda ducha", "Samba przed rozstaniem" czy "W moim magicznym domu”. Jej repertuar to standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30. oraz nowe piosenki, nierzadko pisane specjalnie dla niej.

 Organizowany przez WCK koncert jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, pasjonatów jazzu i miłośników dobrej muzyki. Będzie to solidna porcja dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu  – zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bilety w cenie 75 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach 12:00-17:00. W środę kasa nieczynna. W czwartek: 8:00-13:00. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów również na http://biletomaniawck.pl/