Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Kultura

Kto gotował dla Platona i Sokratesa? Prezent raciborskiej biblitoeki

07.12.2017 09:00 | 0 komentarzy | ż

W grudniowej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, raciborska biblioteka proponuje swoim czytelnikom książkę „Starożytna Grecja od kuchni” autorstwa Magdaleny Nowakowskiej. Ten i prawie 3 tys. innych e-booków można wypożyczyć korzystając z platformy Ibuk Libra – zupełnie za darmo.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kto gotował dla Platona i Sokratesa? Gdzie były kobiety, podczas gdy ich mężowie biesiadowali? Czy Grecy wychodzili na lunch? Czy zmysłowe przyjemności mogą mieć coś wspólnego z rybami? „Starożytna Grecja od kuchni” Magdaleny Nowakowskiej to nie tylko przewodnik po najpopularniejszych produktach goszczących na stołach Greków, upodobaniach uprzywilejowanych smakoszy i narodzinach sztuki kulinarnej Europy. To egzotyczna podróż do świata ludzi odległych w czasie i przestrzeni, choć jednocześnie bardzo nam bliskich, gdyż będących twórcami kultury, której jesteśmy spadkobiercami.

Książka omawia temat tradycji kulinarnej starożytnych Greków – pierwszych mistrzów kuchni europejskiej. Opowiada o codziennej strawie zwykłych ludzi, produktach obecnych na stołach starożytnych Greków, o upodobaniach smakoszy i okolicznościach, w których gotowanie stało się w Grecji równie ważne jak filozofia czy poezja.

- Raz w miesiącu zachęcamy do skorzystania z akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, w ramach której można sięgnąć po dodatkową nowość wydawniczą. Aby wypożyczyć książkę, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP w Raciborzu