Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Kultura

Kolejna podopieczna Elżbiety Biskup robi karierę

16.09.2017 19:20 | 0 komentarzy | ma.w

Kiedyś za najważniejsze w życiu uważała dostanie się do „Mirażu” Elżbiety Biskup, a teraz śpiewa na jednej scenie z Urszulą Dudziak. Judyta Pisarczyk zdobyła Grand Prix 13. Ladies’ Jazz Festival w Gdyni. Wkrótce nagra płytę w Polskim Radiu.

Kolejna podopieczna Elżbiety Biskup robi karierę
Judyta Pisarczyk z Elżbietą Biskup. Nauczyciel mówi o swojej podopiecznej z czasów "Mirażu", że ta nigdy nie zaśpiewała utworu dwa razy tak samo: Zawsze były jakieś ozdobniczki, ale zawsze ze smakiem.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Judyta Pisarczyk jest aktualnie studentką wokalistyki jazzowej w PWSZ w Nysie. Śpiew był jej marzeniem od zawsze. Przez lata była w „Mirażu” w Młodzieżowym Domu Kultury, a teraz ma już na koncie nagrodę prestiżowego festiwalu. – O konkursie dowiedziałam się z internetu. Wysłałam swoje nagrania, wśród nich własne kompozycje. Było ponad 100 zgłoszeń, także z zagranicy i jury wybrało 8 finalistek. Podkreślano wysoki poziom bo początkowo w finale miały znaleźć się tylko 4 osoby – opowiada raciborzanka.

Jazz z gwiazdami

Pisarczyk miała godzinny koncert w muszli koncertowej przy Placu Grunwaldzkim w Gdyni, przed jury i publicznością. Na tej samej scenie koncertowały na festiwalu Urszula Dudziak, Grażyna Auguścik czy Candace Springs – znakomitości polskiego i światowego jazzu.

Oprócz nagrody pieniężnej (5 tys. zł) J.Pisarczyk wygrała kontrakt na nagranie płyty w studiu Polskiego Radia. W październiku powstanie koncertowa płyta. Wystąpi zespół Judyta Pisarczyk Ensemble. Raciborzanka kroczy po ścieżce sukcesu, bo zakwalifikowała się do międzynarodowego konkursu wokalistyki jazzowej w Zamościu jako jedna z 10 polek.

Duża kawa

Judyta do Raciborza wpadła w odwiedziny. Spotkała się z Elżbietą Biskup z MDK, która przyjęła ją do „Mirażu” i poprowadziła przez pierwsze szczeble edukacji wokalnej. – Kilka lat się nie widziałyśmy. Idziemy na taaaką kawę – śmiała się pani Ela.

Na ile to, co się działo w MDK gdy tam chodziła, zaważyło na jej dalszym życiu? – Od zawsze śpiewałam i to było moje dziecięce, ale ważne marzenie by dostać się do „Mirażu”. Dzięki temu obyłam się ze sceną. Nie miałabym gdzie indziej takich możliwości – opowiada nam J. Pisarczyk.

Ludzie:

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.