Piątek, 19 stycznia 2018

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Kultura

Wesele, słowiańskie rytmy i afrykański wokal na Pożegnanie Lata w Raciborzu

22.08.2017 09:29 | 0 komentarzy | ż
Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 13:24

Sprawdź, jakie atrakcje przygotowało Raciborskie Centrum Kultury na „Pożegnanie Lata”.

Wesele, słowiańskie rytmy i afrykański wokal na Pożegnanie Lata w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jedna z atrakcji to Narodowe Czytanie, które odbędzie się 2 września o godzinie 18.30 na raciborskiej przystani kajakowej. W tym roku wspólnie będziemy czytać „Wesele” Wyspiańskiego. l każdy uczestnik Narodowego Czytania 2017 (słuchający i czytający) otrzyma pamiątkowy dyplom. Będzie również możliwość odbicia pieczątki Narodowego Czytania 2017 we własnej książce.

– Inną propozycją tego dnia (2 września) jest koncert Swing Pigs & Madalena João, który również odbędzie się na raciborskiej przystani kajakowej, o godzinie 20.00 – informuje Patrycja Kowalska z RCK.

Swing Pigs to słowiański dziesięciostrunowy duet skrzypcowo-gitarowy. Na szalonych skrzypcach gra Rosjanin – Alexey Aslamas, a na żywiołowej gitarze Słowak – Samuel Pauč. W ich repertuarze znajdziemy klasykę, swing, blues, soul, jazz i folklor, wszystko okraszone słowiańskim duchem. Zespołowi towarzyszyć będzie wokalistka Madalena João o afrykańskich korzeniach. Laureatka wielu konkursów i telewizyjnych programów, ambasadorka UNICEF-u, współpracująca zarówno z filharmonią, jak i z teatrem w musicalu „Hair”. Śpiewa w stylu pop, soul, RnB, funky, reggae, jazz i swing.

Wstęp wolny.

źródło: RCK, oprac. żet