Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Kultura

Karlusy z Gimnazjum nr 1 w finale Śląskiego Śpiewania

25.05.2016 05:59 | 0 komentarzy | ż

Występ uczniów raciborskiego gimnazjum spodobał się Piotrowi Hankusowi, soliście Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Karlusy z Gimnazjum nr 1 w finale Śląskiego Śpiewania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

19 maja 2016 r. W Piekarach Śląskich odbyły się eliminacje XXIII Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie”. Po raz pierwszy w tym konkursie wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Wisławy Szymborskiej w Raciborzu. „Karlusy” – zespół funkcjonujący od stycznia 2016 r. spróbował swych sił w konkursie i udało się!

W skład zespołu wchodzą: Mikołaj Mucha (solista), Robert Krupa (solista), Mateusz Postulka (solista), Radosław Wróbel, Błażej Wochnik i Kacper Czekajło.

Chłopcy z ogromnym entuzjazmem wykonali trzy pieśni ludowe: „Gdzieżeś to bywał czarny baranie”, „Co za kozok” i „Piykła baba chlyb”. Za niezwykle żywiołowe wykonanie otrzymali gromkie brawa i uznanie jury konkursowego w osobie Piotra Hankusa – solisty Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który wyraził swój podziw nad tym, jak ciekawie się zaprezentowali. Decyzją jury przeszli do finału konkursu, który odbędzie się 8 czerwca w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Organizatorem konkursu jest Zespół „Śląsk”, Związek Górnośląski i Telewizja TVS.

Osobą odpowiedzialną za całe to pozytywne zamieszanie (głośne śpiewy, które popołudniami niosą się po całej szkole, gdyż chłopcom nigdy nie brakuje entuzjazmu) jest Aleksandra Fleger – opiekun zespołu.

źródło: G1 Racibórz