Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Fragment drogi wojewódzkiej Racibórz-Rzuchów wyremontowany. A co z odcinkiem na Rybnik?

Jest projekt, ale brakuje środków na realizację zadania. Dyrektor ZDW w Katowicach liczy, że uda się je pozyskać w perspektywie kolejnych lat.

Fragment drogi wojewódzkiej Racibórz-Rzuchów wyremontowany. A co z odcinkiem na Rybnik?
Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach

Przy okazji otwarcia fragmentu wyremontowanej drogi wojewódzkiej nr 935 (Racibórz-Rzuchów), o czym piszemy TUTAJ, spytaliśmy Zbigniewa Tabora, dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach co z odcinkiem od Rzuchowa do Rybnika.

Dyrektor przyznał, że odcinek na Rybnik wymaga takich samych napraw, jak ten, który właśnie został oddany do użytku.

- Mamy projekt przebudowy, z zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej, ale w tej chwili brakuje pieniędzy, żeby ten następny odcinek zrobić - powiedział Nowinom Zbigniew Tabor.

Dyrektor przyznał, że w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach liczą na to, że w kolejnych latach pojawią się na ten cel środki unijne.

- To by nam pozwoliło zrealizować cały ten odcinek od Kornowaca do granicy Rybnika - wyjaśnił.

Remont ma zostać zrealizowany w takiej samej technologii, w jakiej wyremontowano odcinek na terenie powiatu raciborskiego. Mowa więc o przystosowaniu trasy do maksymalnego nacisku osi 11,5 tony. ZDW w Katowicach stosuje przy tym najnowsze rozwiązania techniczne, biorąc pod uwagę tzw. „koszt życia drogi” (Life Cycle Cost). To sprawia, że przewidywana trwałość dróg (Perpetual Pavement) przebudowywanych i budowanych wynosi aż 50 lat. Oznacza to, że w tym czasie nie będzie konieczności ich gruntownej przebudowy.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~majorZ (188.137. * .12) 26.07.2022 22:50

Panie dyrektorze przez małe d zapytaj pana MICHAŁA WOSIA jak to się robi a on pokarze jak się ,,KONIA MALUJE,, .

wnikliwy 25.07.2022 22:05

Droga Wodzisław Śląski -Mszana też niedawno z taką pompą otwierana,tylko że studzienki uszkodzone,dziury w jezdni,czy ktoś to odbiera i w trakcie remontu dogląda ?